Pałac Pacółtowo

Zamknij oczy i wyobraź sobie bezkresne łąki po horyzont. Pofałdowane zielone pagórki pomiędzy lasami poprzetykane nitkami polnych dróg. W pobliżu nie ma ruchu ulicznego, żadnych ogrodzonych upraw ani niebezpiecznych przeszkód – po prostu tysiące hektarów wolności. Wyobraź sobie jakie to musi być uczucie kiedy galopujesz po takich łąkach – tylko Ty, koń i pęd wiatru na skórze. A teraz przestań to sobie wyobrażać. Przestań, bo już nie musisz. Po prostu przyjedź do Pacółtowa.

 

To cudowny kompleks hotelowy ukryty na Mazurach Zachodnich, u podnóża Wzgórz Dylewskich. Jego sercem jest piękny osiemnastowieczny pałac. Przed wojną często zmieniał właścicieli, a po wojnie podzielił los wielu dworów i pałaców, mieszcząc biura Państwowego Gospodarstwa Rolnego. Okazało się jednak, że był mu pisany inny los. Po kolejnych zmianach, w 2008 roku cały majątek przejął właściciel, który z ogromną troskliwością i pieczołowitością odrestaurował zabytkowe budynki. Udało mu się osiągnąć rzecz pozornie niemożliwą – stworzyć miejsce pełne nowoczesnych i luksusowych udogodnień bez utracenia jego pałacowego charakteru i klasy. Bo czy pierwsi właściciele mogli sobie wyobrażać, że w pałacowych piwnicach będzie podgrzewany basen oraz strefa Wellness, Beauty & SPA? Oczywiście nie ma dobrego hotelu bez dobrej kuchni, a ta jest najlepsza. Do kompleksu przynależy Gospodarstwo Ekologiczne specjalizujące się w hodowli bydła mięsnego ras francuskich i to właśnie wołowina jest specjalnością restauracji Steak House. Najwyższej klasy produkt w połączeniu z talentem kucharzy gwarantuje nieporównywalne doznania kulinarne. Hotel oferuje swoim gościom 25 ekskluzywnych pokoi w Pałacu i w Oficynie. To miejsce dla tych, którzy szukają kameralnego komfortu i zwolnienia tempa.

Jednak nie tylko. Nie pisalibyśmy o nim, gdyby nie było to także miejsce idealne dla koniarzy i miłośników jeździectwa. Ośrodek Jeździecki Pałac Pacółtowo to miejsce z Twoich marzeń. Tu ważne jest nie tylko dobro konia, ale także bezpieczny rozwój jeźdźca. Ambitni miłośnicy jazdy konnej znajdą tu nowoczesną infrastrukturę, pozwalającą im na treningi sportowe – wszystkie place treningowe mają podłoże kwarcowe, a należy do nich kryta hala, czworobok oraz parkur (który posiada także zintegrowany system nawadniający). Do dyspozycji jest także lonżownik i karuzela boksowa – jedno i drugie pod zadaszeniem. Jeśli ktoś ma ochotę przyjechać do Pacółtowa ze swoim koniem lub zapewnić mu iście pałacowe warunki na dłużej, to może spodziewać się unikatowej stajni z przestronnymi boksami, solarium, myjki, ogrzewanej siodlarni, luksusowego Klubu Jeździeckiego i profesjonalnej opieki. Komfort konia jest tu nie mniej ważny niż komfort gości hotelowych. Każdy kto chce zacząć swoją przygodę z jeździectwem lub wejść na wyższy poziom zaawansowania w tej trudnej sztuce może skorzystać z usług wykwalifikowanych instruktorów i trenerów oraz cierpliwości ośrodkowych koni – jedno i drugie jest tu gwarantowane. Na najmłodszych gości ośrodka czeka kucyk, a na tych, którzy nie nabrali jeszcze odwagi by wsiąść na koński grzbiet – stylowe powozy i dwie pary koni fryzyjskich. Można wybrać się na przejażdżkę po pięknej okolicy albo… nauczyć się powożenia. Ośrodek posiada certyfikat Polskiego Związku Jeździeckiego kategorii II i organizuje także wiele szkoleń licencyjnych prowadzonych przez uznanych trenerów jeździectwa i powożenia, egzaminy na odznaki jeździeckie oraz w powożeniu, zawody towarzyskie i regionalne . Jednak to, co czyni Ośrodek Jeździecki Pałac Pacółtowo naprawdę wyjątkowym, to przynależne do niego ponad 1000 hektarów łąk i pól w całości dostępnych dla jeźdźców. Żaden opis nie odda wrażeń, jakie daje wyprawa i zwiedzanie takiego terenu na końskim grzbiecie. Trzeba po prostu przyjechać do Pacółtowa, by samemu doświadczyć raju każdego koniarza. Może być po temu znakomita okazja, bo ośrodek serdecznie zaprasza na hubertusową gonitwę już 30 września. Więc przestań sobie wyobrażać bezkresne łąki po horyzont i po prostu jedź do Pacółtowa.

Shopping Cart
Scroll to Top