Stadnina Koni Jeziorki

Klub sportowy w Jeziorkach istnieje od 1996 r. W roku 2006 przyjęto nazwę KJ Jeziorki-Osieczna, natomiast w 2013 r. powstała Akdemia Jazdy Konnej Ewa Niestrawska.

Organizowane są tu zawody towarzyskie i regionalne w ujeżdżeniu oraz w skokach przez przeszkody. Na imprezy sportowe do ośrodka przyjeżdżają zarówno doświadczeni zawodnicy walczący o miejsca w wyższych konkursach, jak i początkujący jeźdźcy i konie, którzy zawsze mogą liczyć na ogromne wsparcie, zrozumienie i przyjemną atmosferę w czasie zawodów.

Od siedmiu lat organizowane są tu także Zawody w Powożeniu Zaprzęgami o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna.

Ośrodek posiada Certyfikat Kategorii I Polskiego Związku Jeździeckiego, w którym zajęcia prowadzą licencjonowani szkoleniowcy PZJ: trener I klasy Ewa Niestrawska oraz instruktor sportu Kalina Maćkowiak. Jest jednym z dwóch ośrodków w województwie mogącym pochwalić się posiadaniem tego certyfkatu.

W Akademii działa szkółka sportowa prowadzona przez zawodniczkę, trenerkę, sędzinę i egzaminatora Ewę Niestrawską, przeprowadzane są egzaminy na odznaki jeździeckie: brązową, srebrną i złotą.
Ośrodek prowadzi zajęcia nauki jazdy konnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz konsultacje szkoleniowe jeźdźców i koni. W ofercie zajęć znajdują się treningi sportowe, jazdy rekreacyjne, wyjazdy w teren, a także treningi przygotowujące do zdania egzaminów na odznaki jeździeckie pod okiem szkoleniowców, którzy są jednocześnie egzaminatorami PZJ.

Rekreacja konna oraz szkółka sportowa prowadzone są na bardzo wysokim poziomie. Jeźdźcy mają możliwość stawiania pierwszych kroków na czworobokach i parkurach pod okiem doświadczonej kadry instruktorskiej oraz na grzbiecie bezpiecznych, świetnie wyszkolonych koni. Wierzchowce te startują w zawodach ujeżdżeniowych i skokowych, pomagają w zdobyciu odznak jeździeckich i licencji sportowych.

Oprócz tego ośrodek gwarantuje także zaplecze treningowe w postaci hali, placu do jazdy, parkuru i czworoboku. Do dyspozycji są też karuzela, padoki trawiaste i piaszczyste, myjki zewnętrzne i wewnętrzna oraz przestronne siodlarnie.

Zawodnicy KS Jeziorki startują w zawodach na poziomie klas od LL do C zarówno w ujeżdżeniu, jak i w skokach. Często organizowane są wypady na zawody wyjazdowe.

Ośrodek gwarantuje bezpieczne szkolenie, dosiadanie dobrze przygotowanych koni oraz opcję ubezpieczenia OC i NNW.

Shopping Cart
Scroll to Top