Złota medalistka – ponownie Anna Sokólska

Reprezentacja narodowa w składzie: Anna Sokólska, Mateusz Szymański i Bohdan Włostowski wywalczyła brązowy medal, podczas drugiej eliminacji IHAA European Grand Prix Series w łucznictwie konnym, które w dniach 17–19 czerwca 2022 r. odbyły się w tureckim mieście Kayseri. Ten etap wygrali gospodarze turnieju. Ze srebrnym medalem do domu wrócą Francuzi.

Pierwsza odsłona tego cyklu miała miejsce w długi majowy weekend na Polach Grunwaldu. Tam Polacy w podobnym składzie byli pierwsi, przed reprezentacjami Finlandii i Węgier. Oznacza to, że w klasyfikacji generalnej drużyn europejskich nasza reprezentacja umocniła się na pozycji lidera, której będzie bronić podczas finału cyklu, który zostanie rozegrany w sierpniu we francuskim Gauchoux.

Ideą Pucharu jest rywalizacja trzyosobowych drużyn narodowych w trzech konkurencjach łucznictwa konnego. Zawodnicy indywidualnie zdobywają punkty, które potem są sumowane, dając wynik w końcowej klasyfikacji. Sam turniej był bardzo wymagający. Gospodarzom pomagały trybuny. Do tego temperatura, która o tej porze roku dochodziła do 36 stopni w cieniu, i gorący piasek  na  arenach konnych doskwierały wszystkim.

W takim klimacie liderka naszej reprezentacji Anna Sokólska dokonała spektakularnego wyczynu, wygrywając dwie z trzech konkurencji. Raz tylko ustąpiła miejsca na szczycie podium, zdobywając srebro w konkurencji RaidTrack. Konkurencja Tower Track i rozgrywana po raz pierwszy na tego typu zawodach TurkishTabla należały już do niej. O poziomie białostocczanki świadczy wynik z TurkishTabla, narodowej konkurencji gospodarzy turnieju, gdzie zdobywając 92,3 pkt, uzyskała czternastopunktową przewagę nad drugim zawodnikiem tej konkurencji – Alperenem Alkanem z Turcji. Taki wynik wprawił w zachwyt miejscową publiczność i cały łuczniczo-konny świat.

–Cieszę się z wyniku. Moja radość jest tym większa, ponieważ mogę tu być i wygrywać dzięki moim kibicom, którzy wsparli mnie, umożliwiając mi wyjazd do Turcji.Kochani, dzięki Waszej hojności uzbieraliśmy potrzebną kwotę i jestem tutaj. Te zwycięstwa są dla Was i Wasze. Dziękuję Wam za to! – powiedziała Polka zaraz po zakończeniu ceremonii wręczenia nagród.

Shopping Cart
Scroll to Top