Nowoczesna dezynfekcja

SANDEZIA® SUCHA DEZYNFEKCJA™ to preparat do dezynfekcji budynków inwentarskich. Produkt skutecznie zwalcza bakterie, wirusy, pasożyty i grzyby. Niszczy stadia larwalne much i innych owadów znacząco redukując ich liczbę.

SANDEZIA działa szczególnie w zawilgoconych pomieszczeniach. Intensywnie osusza mokrą ściółkę zapobiegając przekształceniu się mocznika w amoniak i wydzielaniu się szkodliwych gazów. Preparat utrzymuje niskie pH, uniemożliwiając rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów. Zmniejsza ilość chorób w stadzie, ogranicza stosowanie antybiotyków i redukuje koszty leczenia, a w przypadku wystąpienia infekcji wspomaga leczenie. Dzięki wysokiemu skoncentrowaniu składników mineralnych, preparat jest ekonomiczny i bardzo wydajny.

SANDEZIA ma działanie inhalacyjne, wspomagające oczyszczanie dróg oddechowych zwierząt. Udowodniono poprawę efektów chowu, dzięki lepszemu dotlenieniu zwierząt, jak i zmniejszonej ilości przyswajalnych substancji toksycznych. Preparat powinno się stosować regularnie oraz gdy istnieje niebezpieczeństwo powstania chorób infekcyjnych np. w okresach okołoporodowych, przy odsadzaniu zwierząt od matek oraz przenoszeniu ich do innych pomieszczeń.

SANDEZIA chroni przed:

– rodokokozą źrebiąt,

– streptokokozą,

– ropnym zapaleniem tworzywa kopytowego,

– zapaleniem stawów u źrebiąt,

– nieżytem dróg oddechowych.

Redukuje:

– liczbę upadków,

– koszty leczenia,

– ilość much w stajni.

Stosowanie preparatu SANDEZIA skutecznie rozwiązuje problem gnijących strzałek u koni.

STOSOWANIE:

Rozsypywać równomiernie na powierzchnię dezynfekowaną w dawce 50 g/m2 raz w tygodniu ze szczególnym uwzględnieniem narożników i pod poidłami. Jeżeli pierwszy raz używamy preparatu SANDEZIA, to przez pierwsze 3 dni należy rozsypywać 50 g/m2 codziennie, później raz w tygodniu. Dezynfekcję można przeprowadzać w obecności zwierząt. W garści dorosłej osoby mieści się około 50 g preparatu.

Preparat SANDEZIA uzyskał pozytywną ocenę i atest zakładu Toksykologii i Oceny Ryzyka – Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie Nr PZH/HT-3298/2017.

SANDEZIA posiada również zezwolenie Ministra Zdrowia Nr 6992/17 na obrót produktami biobójczymi.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy produkt jest bezpieczny dla koni? Co jeśli go poliże?

Preparat jest bezpieczny, ponieważ Sandezia jest wyprodukowana z naturalnych składników mineralnych, zawartych w glebie. Ponadto nie odkłada się w organizmie zwierząt i całkowicie rozpuszcza się w wodzie. Hodowcy obsypują Sandezią nowonarodzone prosięta, żeby przeżyły pierwsze dni swojego życia. Samo to świadczy o bezpieczeństwie naszego produktu.

Czy Sandezia jest łatwa w stosowaniu? 

Tak, ponieważ wystarczy raz w tygodniu posypiemy ją po ściółce i w miejscach wilgotnych.

Na ile wystarcza produkt?

Opakowanie 4 kg wystarcza na 80 m2 powierzchni, opakowanie 10 kg – na 200 m2 powierzchni

Czy jeśli trzymam konia w pensjonacie, to ten produkt jest dla mnie?

Tak, ponieważ oprócz standardowych usług stajennych, polegających na wymienianie ściółki, sami możemy na własną rękę zabezpieczyć naszego konia przed wilgocią i szkodliwym amoniakiem, którym oddycha nasz koń. Wystarczy rozsypać preparat.

Twierdzicie, że Sandezia eliminuje muchy, czy to rzeczywiście prawda?

Tak, Sandezia wysusza larwy much, które legną się w ściółce, więc jest ich mniej w stajni, a co za tym idzie redukuje stres u zwierząt.

Czy produkt to wapno lub zwykła kreda?

Nie, Sandezia to mieszanka 14 składników mineralnych najwyższej jakości, które mają za zadanie: osuszanie ściółki, dezynfekcję jej i eliminowanie bakterii i grzybów. Dzięki temu konie oddychają czystym i świeżym powietrzem wolnym od szkodliwego amoniaku. W ciągu 3 lat staliśmy się liderem tego typu produktów w Polsce, ponieważ jakość naszego preparatu oraz wzbogacenie go eukaliptusowym olejkiem eterycznym sprawiają, że hodowcy są pod wielkim wrażeniem efektów Sandezii.

Shopping Cart
Scroll to Top