Najlepszy sposób na kupno i sprzedaż koni w czasie COVID-19

Współczesne pośrednictwo w obrocie końmi opiera się na starych tradycjach. Podczas trwającego wiele lat procesu udomowienia koń był użytkowany jako silne zwierzę pociągowe, a z upływem czasu stał się ukochanym przyjacielem i członkiem rodziny jako koń wierzchowy i sportowy. Z tego względu cały koński biznes bazuje na emocjach. W przypadku, gdy musimy sprzedać naszego ukochanego partnera, chcemy mieć pewność, że oddamy go wyłącznie w najlepsze ręce. Ale w jaki sposób powinniśmy przeprowadzić bezpieczną i skuteczną transakcję w tych trudnych czasach, kiedy tak naprawdę odwiedziny i pierwsza jazda próbna nie są możliwe? Mediacja przez znajomych czy reklama w prasie drukowanej są bardzo męczące i zajmują dużo czasu. Pośrednictwo na całkowicie nowoczesnej giełdzie internetowej jest bardzo dobrą opcją – nie tylko w trudnych czasach. Firma ehorses została założona w 1999 r. jako mały start-up w Niemczech i rozwinęła się do wiodącej internetowej giełdy koni w Europie o ogromnym, globalnym i stale rosnącym zasięgu. Firma należy do Ullricha Kasselmanna, ważnego i znanego na całym świecie koniarza i hodowcy wysokiej klasy koni ujeżdżeniowych. Ideą było zbudowanie nowoczesnej giełdy koni ze wszystkimi korzyściami płynącymi z wykorzystania światowej sieci komputerowej, ale z zachowaniem starych tradycji i osobistego charakteru. ehorses jest idealną platformą dla każdego, kto szuka lub chce sprzedać konia. Dzięki wysokim i nowoczesnym standardom ehorses ciągle ulepsza swoją działalność i oferuje bardzo łatwe, szybkie i niezwykle skuteczne pośrednictwo w obrocie końmi – na całym świecie.

Brzmi interesująco, ale przejdźmy przez to krok po kroku. Najpierw najważniejsze.

Jak działa internetowa giełda koni i – co najważniejsze – czy jest bezpieczna?

Zazwyczaj portale sprzedaży koni działają jako pośrednicy i umożliwiają nawiązanie kontaktu między sprzedającym a kupującym. Różnica między nowoczesnym portalem internetowym a starym, tradycyjnym pośrednictwem polega na tym, że portale internetowe nie pobierają prowizji od sprzedaży. Są one finansowane z przychodów z reklam i opłat za publikację ogłoszeń przez sprzedających. Kupujący nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Większość koni pochodzi od sprzedawców prywatnych, ale coraz więcej związków hodowlanych, hodowców, klubów jeździeckich czy firm z branży konnej decyduje się na skuteczne pośrednictwo swoich koni przez internet. Na ehorses.pl ok. dwie trzecie ogłoszeń stanowią ogłoszenia pochodzące od osób prywatnych, a jedna trzecia to oferty od podmiotów komercyjnych, takich jak hodowcy, kluby czy związki hodowlane.

Ale nie martw się! Kupując konia przez internet, powszechną praktyką jest osobiste spotkanie i jazda próbna przed zakupem. Wszystko dobrze, ale czy można zaufać nieznanemu internetowi? A co z oszustami? To zdecydowanie ważna sprawa. Wraz z rosnącym korzystaniem z internetu, rośnie też niestety liczba oszustw. ehorses chce Cię przed tym uchronić, stosując specjalne środki bezpieczeństwa. Rzucające się w oczy ogłoszenia są filtrowane, a oszuści są blokowani na całej platformie. Nowe ogłoszenia są codziennie sprawdzane przez kilku pracowników ehorses. Ponadto ehorses oferuje wszystkim klientom osobiste wsparcie, jeśli odkryją oni jakiekolwiek oszustwo.

Poniżej chcielibyśmy pokazać Ci kilka korzyści dla sprzedających i kupujących konie, jakie niesie ze sobą korzystanie z ehorses jako internetowej giełdy koni.

Korzyści dla kupującego:

Jako właściciel konia doskonale znasz problem ze znalezieniem idealnego konia. Przez kilka lat musieliśmy czytać artykuły drukowane lub słuchać rekomendacji naszego trenera czy znajomych. Ale dlaczego nie mielibyśmy skorzystać z internetu? Codziennie spędzamy wiele godzin w sieci, kupujemy książki i inne rzeczy, ale także szukamy informacji na wybrany temat. Czemu więc nie skorzystać z internetowej giełdy koni? Istnieje wiele cech, które możesz określić w masce wyszukiwania, aby zapewnić sobie indywidualne wyszukiwanie i znaleźć idealne zwierzę. Oprócz kryteriów płci, rasy, wieku i dyscypliny wyszukiwanie może zostać zawężone o wiele innych punktów. Ponadto jednocześnie dostępna jest duża liczba ogłoszeń koni, dzięki czemu kupujący może uzyskać obszerny pogląd. Fakt ten zapewnia przejrzystość i wspiera kupujących w porównywaniu stosunku wartości do ceny. Mając wszystkie informacje o koniu, w tym zdjęcia, filmy, rasę, całą charakterystykę i wyczerpujący opis, kupujący dokona wstępnej selekcji, zaoszczędzi czas i pieniądze. Zagwarantowana może zostać bardzo wysoka aktualność ogłoszeń, ponieważ sprzedający mogą je edytować i ulepszać w dowolnym momencie.

Korzyści dla sprzedających:

Najważniejszymi korzyściami dla sprzedających konie są dwa fakty: tania reklama oraz krajowa i międzynarodowa sprzedaż! Reklamy online są znacznie tańsze niż drukowane i można w nich ustawić wiele różnych cech, zamieścić zdjęcia, filmy i opisy konia, dzięki czemu jako sprzedający masz pewność, że znajdziesz idealnego kupującego. Ponadto możesz zaprezentować swojego konia w najlepszej kondycji, ponieważ w dowolnej chwili możesz edytować i ulepszać ogłoszenie. ehorses oferuje podstawowe konto do zamieszczania bezpłatnych ogłoszeń, kilka opcji ulepszeń ofert oraz dwa rodzaje kont premium, które zawierają wszystkie korzyści, takie jak nieograniczona liczba ogłoszeń, własna strona, social media boost i wiele innych.

Internet oferuje krajowe i międzynarodowe pośrednictwo koni, które jest naprawdę przydatne zwłaszcza w przypadku wysokiej klasy koni sportowych i ogierów. Około 41,5% stanowią zapytania z zagranicy. Strona internetowa ehorses jest przetłumaczona na 6 języków i dodatkowo ma narzędzie do automatycznego tłumaczenia. By wspierać internacjonalizację, ehorses współpracuje z kilkoma znanymi związkami hodowlanymi, stacjami ogierów, stadninami czy firmami eventowymi.

ehorses doskonale radzi sobie z ciągłym rozwojem firmy i wyznacza sobie nowe cele, aby stale móc zaoferować swoim partnerom i klientom najlepsze możliwości we wszelkiego rodzaju usługach. Obecnie strona jest przetłumaczona na język angielski, hiszpański, polski, niderlandzki, francuski i niemiecki. Jej czytelna i uporządkowana struktura pomaga użytkownikowi w bardzo łatwym i szybkim zamieszczaniu ogłoszeń. Co 20 minut za pośrednictwem ehorses sprzedawany jest koń! Z ponad 3 mln wizyt miesięcznie, współpracami i kampaniami z kilkoma partnerami ehorses oferuje duży globalny zasięg, aby z powodzeniem łączyć konie i ludzi na całym świecie.

ehorses chce ułatwić nowym międzynarodowym klientom korzystanie z platformy ehorses w celu skutecznej sprzedaży koni. Możesz ulepszyć ogłoszenie podstawowe bez dodatkowych opłat, wprowadzając KOD PROMOCYJNY: magazine03BPL

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz nawiązać kontakt z ehorses, skontaktuj się z Łukaszem Słaby mailowo lub telefonicznie.

Dane kontaktowe:

Łukasz Słaby

Country Partner Polska

ehorses GmbH & Co. KG

e-mail: l.slaby@ehorses.pl

tel.: 510 318 052

Shopping Cart
Scroll to Top