Czas prezentów

Tekst: Anna Sałek

Foto: Piotr Filipiuk

Grudzień to miesiąc, w którym czekamy z niecierpliwością na prezenty pod choinką. Pewnie są wśród nas tacy, którzy dostaną wymarzonego konia, siodło, kask czy bryczesy. Pod wieloma choinkami znajdą się także podarki dla naszych pupili. Co warto podarować kopytnemu przyjacielowi? Co się przyda, co będzie miłym, zdrowym prezentem?

Oto kilka ponadczasowych, zawsze przydatnych prezentów, które nie tylko ucieszą właściciela konia, ale mogą sprawić frajdę samemu zwierzakowi.

  1. Smacznie i zdrowo

Smaczki, cukierki, likity… Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów smakołyków, cukierków dla koni. Te najzdrowsze są na bazie naturalnych substancji, z dodatkiem owoców, warzyw, ziół. W tej chwili można w sklepach znaleźć przysmaki wykonywane w niewielkich partiach, bez sztucznych dodatków – w ciekawych smakach, bezpieczne i zdrowe dla naszych pupili. Ciekawym prezentem są likity – wśród końskich lizawek znajdziemy nie tylko typowe bloki mineralne, ale także ziołowe przysmaki, z różnymi dodatkami wspomagającymi układ oddechowy, mięśnie i stawy czy korzystnie wpływającymi na układ oddechowy. To również świetny sposób na zabicie nudy, kiedy koń zmuszony jest zostać w boksie ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe.

Zioła – specjalne, zimowe mieszanki ziół, dzięki którym żadna zimowa chandra nie dopadnie naszego konia. Wiele z nich aż kipi od witamin i minerałów, które są niezbędne, by utrzymać w dobrej formie układ oddechowy, odporność, kopyta, sierść w okresie, kiedy w stajni mogą zapanować grypa koni, gruda czy inna zimowa choroba… Czytaj więcej w grudniowym numerze „Koni i Rumaków.

Shopping Cart
Scroll to Top