CAŁY ŚWIAT OGLĄDAŁ FINAŁOWE ZMAGANIA KIAHF 2023!

Ledwo opadły emocje po rozegranych klasach, a już należało ponownie wyostrzyć zmysły na kolejne ekscytujące widowisko, jakim były rozgrywki finałowe. W pewnych momentach, słusznie zresztą, przypominały prawdziwą walkę, a ring pokazowy, w przenośni był ringiem bokserskim. A było o co rywalizować, bo najlepsze konie zdobywały medale i tytuły czempionów, a ich właściciele również pokaźne nagrody finansowe i samochody. Tym samym przyznane im zostaje również prawo wyznaczania trendów w hodowli światowej.

W sobotnie popołudnie hodowcy z całego globu, jedni fizycznie będąc w Katarze (w strefie VIP na pokazie było w tym samym czasie ponad tysiąc osób), pozostali śledząc przekaz na żywo, wypatrywali medalistów.

Charyzmatyczna spikerka

Ogromną przyjemnością było słuchanie przez kolejne dni festiwalu charyzmatycznego głosu znanej spikerki, pochodzącej z Kuwejtu Nabili Al Ali. Nabila w profesjonalny sposób wprowadza komentowanie pokazu na wysoki poziom. Od kilku już lat jest często zapraszana przez organizatorów pokazów z krajów Zatoki Perskiej i zdobyła tu sporą popularność. Polskiearaby.com miały okazję porozmawiać z Nabilą o jej pracy i o tym jak przygotowuje się do prowadzenia pokazu. Każdy, kto miał okazję usłyszeć na żywo jej ciepły głos, kiedy w przerwach pomiędzy występami koni recytowała fragmenty Koranu, jest zawsze pod ogromnym wrażeniem. Nabila powiedziała nam, że przygotowuje takie specjalne komentarze wcześniej i są to nie tylko fragmenty Koranu, ale także utwory poetyckie o tematyce związanej z koniem arabskim. Jakkolwiek recytuje w języku arabskim, to jednak ładunek emocjonalny, doskonała dykcja i w żaden sposób nie męczący głos Nabili, pozostawia słuchaczy w nieustającym podziwie. Jeśli dodać do tego wysmakowane otoczenie, w którym pokaz jest rozgrywany, znajdziemy się na poziomie wykwintnej elegancji w najlepszym światowym wydaniu. Wszędzie wyraźnie jest akcentowana tradycja kulturowa gospodarzy… Czytaj więcej w styczniow0-marcowym numerze „Koni i Rumaków.

Shopping Cart
Scroll to Top