Wieści z krosów Polski i świata

STARA MIŁOSNA (22-24.07)

W Starej Miłosnej rozegrano XVII finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W kategorii kuców zwyciężyła Katarzyna Piasecka (SKJ Trawers Warszawa) na Różanej (53,5 pkt), srebrny medal wywalczyła Anna Łopato (ZKS Drzonków) na Eroice (55,5), a brązowy jej klubowa koleżanka Wiktoria Knap na Domingo (56,6). W dużych koniach mistrzynią została Sylwia Kupczyk (JKS Jaroszówka) na Selvinie – 56,9 pkt. Kolejne miejsca na podium zajęli reprezentanci Małopolski, Zuzanna Leśniak (niezrzeszona) na Tajdze (61,2) i Michał Hycki (KJ Szarża Bolęcin) na andaluzyjskim ogierze Farolero XLVI (67,9).

HÜNXE (22-24.07)

Dwoje naszych reprezentantów startowało w zawodach CIC1/2. Jan Kamiński na Osieku po ujeżdżeniu zajmował 20. miejsce z wynikiem 56,10. Niestety, trzykrotne nieposłuszeństwo konia na krosie wyeliminowało go z dalszej rywalizacji. 12 par z 33 startujących nie miało błędów w próbie terenowej, a 8 jej nie ukończyło. Lepiej poszło naszym młodzieżowcom w CIC1. Małgorzata Korycka na Bardo kros pokonała na czysto z minimalnym spóźnieniem i zrobiła dwie zrzutki na parkurze. Ostatecznie zajęła 20. miejsce z wynikiem 67,4. Jan Kamiński na swoim drugim koniu Seniorze po prawie identycznym występie jak Małgosia (3,6 pkt za czas w krosie) zajął miejsce 24.

SAHRENDORF (22-24.07)

W CIC2 świetnie spisał się aktualny brązowy medalista MPMJ – Jan Żmójdzin na Kretesie. Po wyeliminowaniu się całej czołówki konkursu na krosie, awansował z dalekiej 31. pozycji na 5. Na Losterico miał niestety jedno wyłamanie i dwie zrzutki na parkurze. Ten wynik pozwolił mu zająć 21. miejsce. Nieco lepsza była Joanna Pawlak na Down Boyu – czysty kros, trzysekundowe spóźnienie na parkurze i ostatecznie 18. miejsce. Jacek Jeruzal na Tempest Dance nie ukończył zawodów.

PARDUBICE (29-31.07)

Dobrze wspominać będą nasi seniorzy zawody w Pardubicach. W CCI3 Łukasz Kaźmierczak na Hromym przed próbą skoków prowadził, ale 3 zrzutki i dwusekundowe spóźnienie zepchnęło go na 3. miejsce. Paweł Warszawski na Fazerze zajął 7. miejsce, pokonując kros z dużym spóźnieniem i robiąc dwie zrzutki na parkurze. Obaj zawodnicy tym startem zdobyli kwalifikacje do zawodów 4* i punkty w rankingu olimpijskim. Marta Dziak-Gierlicz na Vacacie JP tak jak w roku ubiegłym zakończyła klasę CIC3 na 3. miejscu. Również na 3. miejscu sklasyfikowana została Julia Kornaszewska na Sojuzie w CIC2. Niestety, Łukasz Kaźmierczak na Aztecu został wyeliminowany za trzecie nieposłuszeństwo w krosie.

STRZEGOM (13-14.08)

W Strzegomiu rozegrano 4 klasy. W najtrudniejszej CNC1 zwyciężył Michał Knap (ZKS Drzonków) na Drenie przed Arturem Społowiczem (KJ Jaroszówka) na Haszyszu i Agatą Gil (JKS Gosthorze) na Bonicie. Rywalizację w klasie P wygrał Artur Społowicz na Bonifacym. W klasie L pierwsze miejsce zajął Jacek Gałczyński (Racocki KJ) na Promesie, a w LL Magda Kociszewska (UKS Military Kąck) na Hiramie.

Małgorzata Odyniec

Shopping Cart
Scroll to Top