Wieści z krosów Polski i świata

WIESBADEN (10-12.06)

Paweł Spisak pojechał walczyć o kwalifikacje olimpijskie do Wiesbaden z Barytem i Weriuszem. Niestety, Baryt miał swój gorszy dzień i na czworoboku oceniono go na aż 60,4 pkt, do tego doszły dwie zrzutki na parkurze, wyłamanie na krosie i przekroczenie normy czasu. Efekt to 108,8 pkt karnych i 23. miejsce. Weriusz po czworoboku i jednej zrzutce na parkurze zajmował 16. miejsce z wynikiem 56,7 pkt. W związku z tym Paweł podjął decyzję o wycofaniu go z próby terenowej. A szkoda, bo gdyby przejechał kros na czysto, zająłby 6. miejsce. Zwyciężyli Niemcy. Michael Jung na Weidezaunprofi’s River of Joy i Leopinie zajął dwa pierwsze miejsca, na trzecim uplasowała się Julia Krajewski na After the Battle.

KWIEKI (18-19.06) W Kwiekach niedaleko Czerska (Pomorskie) po raz pierwszy rozegrano zawody w WKKW. Rozegrano klasy LL, L i P. W najtrudniejszej zwyciężyła Katarzyna Piasecka (SKJ Trawers Warszawa) na Annilaun Sweet Jesse (50,5), pokonując Kamila Rajnerta (KJ Hubertus Biały Bór) na Jak Chefie (52,2) i Definicji (52,3). W klasie L ponownie tryumfowała Kasia na Avanti PP (46,7) przed Pawłem Spisakiem (JKS Dako Galant Skibno) na Elaboracie (47,7) i Martą Kosik (KJ Hubertus Biały Bór) na Ordonie (51,6). W najłatwiejszej serii LL wygrała Dorota Włodarska (Pomorska Liga Jeździecka) na Persie (55,4).

STRZEGOM (24-26.06) Start w międzynarodowych zawodach w Strzegomiu był dla Polaków kolejną okazją do zebrania punktów Pucharu Polski. W gronie seniorów liderem nadal jest Paweł Spisak ze 136 punktami. Z niemal identycznym wynikiem kolejne dwa miejsca zajmują klubowi koledzy z Walewic – Paweł Warszawski (111) i Marcin Michałek (110). Wśród juniorów liderem pozostaje Joanna Skibińska (64) przed Michałem Knapem (61) i Ksawerym Śnieguckim (46). Juniorzy młodsi w Strzegomiu nie startowali, więc ich klasyfikacja nie uległa zmianie.

BOLĘCIN (30.06 – 02.07) W Bolęcinie odbyły się eliminacje do OOM i zawody krajowe w WKKW. W CNC1 wystartowały tylko dwie pary, z czego do końca zawodów wytrwał jedynie Sylwester Januszewski (BKJ Bogusławice) na Nigacie, ale wynik końcowy nie był imponujący – aż 143,2 pkt. W klasie P tylko połowa z czterech startujących par ukończyła zawody, a wygrała Wioleta Hajnos (KJ Facimiech) na Jany. Klasę L rozegrano w dwóch seriach. Zwyciężyły w nich Daisy Przybyłek ze Zbrosławic na Duran Duran i Zuzanna Leśniak na Tajdze, a w LL Ewelina Kuligowska (TS Kuźnia Rybnik) na Venercie M.

MILSKO (02-03.07) W Milsku rozegrano zawody CNC1 i P. Seria jednogwiazdkowa należała do reprezentantów KJ Hubertus Biały Bór. Zwyciężył dubletem Kamil Rajnert na Jak Chefie i Definicji, a jego podopieczny Mateusz Kiempa na Młodej Damie zajął miejsce 3. W klasie P tryumfowała Maria Januszewska (LKJ Dragon Nowielice) na Wróżbicie.

SOPOT (02-03.07) W Sopocie przy okazji eliminacji do OOM rozegrano krajowe zawody w klasach CNC1, L i LL. W najtrudniejszej klasie wygrała Magdalena Majchrzak (SKJ Sopot) na Czakirze LP przed Amelią Bachanek (PLJ) na Niagarze i Martą Jaroszewską (UKS Military Kąck) na Ameryku. Żadna z par, która ukończyła zawody, nie ustrzegła się błędów na krosie. W niższych klasach zwycięstwo przypadło odpowiednio Magdalenie Piotrowskiej (UKS Military Kąck) na Protosie i Sonii Chwirot (KJ Lubiczówka) na Wirusie.

GREENWICH PARK (06.07) W Londynie odbyły się próbne zawody przed igrzyskami olimpijskimi na poziomie CIC2. Wystartował w nich Łukasz Kaźmierczak na Branco. Po ujeżdżeniu zajmował 18. miejsce z wynikiem 55,50 pkt, niestety para ta została wyeliminowana podczas próby terenowej. Na podium stanęli Piggy French z Wielkiej Brytanii na Dhi Topper W (34,70), Michael Jung na Weidezaunprofi’s River of Joy (41,8) i Pippa Funnell na Billy Shannon (44,9).

HOLZERODE (10.07) Do udanych zaliczą występ w CIC1 nasi juniorzy. Michał Knap na Orsku zajął 5. miejsce. W pierwszej dziesiątce znalazł się również Jan Mossakowski na Egzemusie (7. miejsce). Pozostali zawodnicy startowali ze zmiennym szczęściem, a dwie zawodniczki z 11-osobowej ekipy nie ukończyły zawodów. Joanna Skibińska na Irtyszu i Agata Jodko na Salazarze zostały wyeliminowane podczas próby skoków.

Małgorzata Odyniec

Shopping Cart
Scroll to Top