Wieści z krosów Polski i świata

tekst: Małgorzata Odyniec

WAHLSDORF-LIEPE (20-22.05)

W klasie CIC2 wystartowali zawodnicy z Polski. Najlepiej spisał się Jan Żmójdzin na Losterico, zajmując na tym niesfornym wałachu 15. miejsce. Po ujeżdżeniu był dopiero 41., ale czysty przejazd w krosie, z 4 punktami za spóźnienie i 5 punktów zebranych na parkurze, pozwoliły mu na tak znaczny awans. Wynik ostateczny to 64 pkt. Pozostali nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca: 29. Janek na Kretesie (75,96), 31. Jacek Kowerski i Menada (79,41). Joanna Pawlak na Down Boy i Aleksandra Malicka na Fleur de Lille zostały wyeliminowane za trzykrotne nieposłuszeństwo koni na krosie. O największym pechu może mówić Tatiana Elzanowska na The Blue Frontier. Zawodniczka pokonała kros bez błędów, a na parkurze jadąc bez zrzutek, zamiast jednej z ostatnich przeszkód skoczyła 2. Zwyciężył reprezentant gospodarzy Benjamin Winter na Revenue (44,20). W mistrzostwach landu juniorów wystartowały dwa polskie kucyki Kasi Piaseckiej. Zawodniczka na Avanti PP uplasowała się na 10. miejscu (53,70), a na Annilaun Sweet Jesse na 15. (61,50). Na obu koniach nie miała błędów na krosie i na parkurze.

PIEŃKI (03-05.06.) W Pieńkach rozegrano zawody CNC*, P, L i LL oraz kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W najtrudniejszej klasie wystartowały zaledwie 3 konie, z czego tylko Ameryk pod Martą Jaroszewską UKS Military Kąck nie został wyeliminowany na krosie, ale nie uniknął wyłamania. Ostateczny wynik tej pary to aż 108,70 pkt. Smutny los eliminacji dotknął prowadzącego po ujeżdżeniu i skokach Jarosława Pogodzińskiego na Merido i Magdę Kociszewską na Bastinie. Frekwencja w klasie P również nie była oszałamiająca. Tylko 6 koni, z czego połowa dosiadana była przez panów Piaseckich. Zwyciężył Piotr Piasecki na Konwalii, a dwa kolejne miejsca zajął jego syn Wojtek na Łagiszy i Benaresie. Nestor naszych krosów okazał się niepokonany również w klasie L, wygrywając ją dubletem na Majorze i Bijou du Bois, która jest, jak pewnie Czytelnicy pamiętają, córką jego fenomenalnej klaczy Banderoli. Trzecie miejsce przypadło Ewie Pogodzińskiej (TKKF Podkowa Leśna) na Danlopie. W najniższej klasie LL doświadczeni reprezentanci Trawersu Warszawa nie startowali i dzięki temu po palmę zwycięstwa sięgnęła Marta Pustoła (UKS MIlitary Kąck) na Anubisie. W eliminacjach do OOM prym wiodła kolejna gwiazda klanu Piaseckich – Kasia na dwóch kucykach: Annilaun Sweet Jesse w dużych koniach i Avanti PP w kucach.

DRZONKÓW (03-05.06) W tym samym terminie co Pieńki odbyły się eliminacje do OOM w Drzonkowie oraz zawody w klasach CNC*, L i LL. W serii jednogwiazdkowej zwyciężyła reprezentantka Niemiec Jennifer Krüger na Fiasko 55, przed reprezentantami gospodarzy: Michałem Knapem na Larsie i Agnieszką Bakalarczyk na Niutonie. W klasie L zwyciężył Artur Społowicz (KJ Jaroszówka) na Bonifacym II, a w LL Beata Pakulska (ZKS Drzonków) na Toyocie. W zawodach eliminacyjnych w dużych koniach najlepsza okazała się Zuzanna Burket (KJ Dominanta Kicin) na Hesji, a w kucykach Wiktoria Knap na Domingo.

BIELEFELD (10-12.06) 58 par wystartowało w zawodach CIC2, w tym 8 reprezentujących Polskę. Niestety, zawodnicy nie zaliczą tego wyjazdu do udanych. Najwyżej sklasyfikowany został, na stałe mieszkający w Niemczech, Jacek Jeruzal na Ginie – 30. miejsce i 78,90. Walczące o kwalifikacje do MPMJ Tatiana Elzanowska, Aleksandra Malicka i Martyna Kowalska pokonały kros bez wyłamań, ale zajęły dalekie pozycje pod koniec listy wyników. Łukasz Kaźmierczak wystartował na Branco i Aztecu, po ujeżdżeniu i parkurze bez zrzutek był w okolicach 20. miejsca, ale w czasie próby terenowej dwukrotnie spadł z konia – z Azteca już pod koniec krosu, a z Branco na początku.

JAROSZÓWKA (11-12.06) W najtrudniejszej klasie CNC1 wystartowało tylko 11 par, a zaledwie 5 ukończyło zawody. Zwyciężyła Jagoda Smoleńska (SKJ Trawers Warszawa) na Lublinie (60,6), przed Wioletą Hajnos (KJ Facimiech) na Jany (67,7) i Małgorzatą Korycką (SKJ Trawers Warszawa) na Bardo (71,7). Klasę P ukończyło 12 par z 18 startujących. Wygrała Katarzyna Miętus (KJ Five Oaks) na Metro (53,9). W najłatwiejszych seriach zwycięstwo przypadło Piotrowi Piaseckiemu na Majorze (50,1) w L i Andrei Beranovej z Czech na Čiperze (55,6) w LL.

Shopping Cart
Scroll to Top