W skrócie

Bilet na igrzyska

Znany jest już terminarz rozgrywania konkurencji hipicznych podczas przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Rywalizację jeźdźców rozpocznie próba ujeżdżenia w WKKW (29 lipca), a zakończy konkurs Freestyle, czyli indywidualny finał w ujeżdżeniu (9 sierpnia). Organizatorzy podali również ceny biletów na zawody jeździeckie. Najtańsza wejściówka kosztuje 20 funtów, na najdroższą trzeba wydać 275 funtów.

Piotr Pękala

Prix d’Amerique

Dwójka faworytów zdominowała tegoroczną gonitwę Prix d’Amerique, kulminacyjny punkt sezonu wyścigów kłusaczych we Francji. Na torze Vincennes w Paryżu do rywalizacji o prestiż i milion euro (do podziału) przystąpiło 18 zaprzęgów, z których celownik osiągnęła połowa. Od początku ton rywalizacji nadawały Maharajah powożony przez Orjana Kihlstroma i Ready Cash z Franckiem Nivardem w sulce. Ten pierwszy przez większą część liczącego 2700 m dystansu prowadził, ten drugi zaatakował na ostatniej prostej i odebrał mu zwycięstwo na finiszowych metrach.

Piotr Pękala

For Pleasure

W wieku 25 lat padł wybitny skoczek, hanowerski ogier For Pleasure (po Furioso II). W trakcie długiej kariery sportowej (zakończył ją jako 20-latek) osiągnął wiele zwycięstw w najbardziej prestiżowych konkursach, ale największym jego sukcesem jest zdobycie dwóch złotych medali na Igrzyskach Olimpijskich (w konkursach drużynowych). W 1996 r. w Atlancie dokonał tego pod Larsem Niebergiem, a cztery lata później w Sydney jego jeźdźcem był Marcus Ehning. Do tego For Pleasure dorzucił jeszcze dwa złote medale Mistrzostw Europy (też w rywalizacji drużynowej) i jeden brązowy (w konkurencji indywidualnej).

Piotr Pękala

Pessoa z dyplomem

Brazylijski jeździec Rodrigo Pessoa został wyróżniony dyplomem Fair Play im. barona Pierre’a de Coubertina za postawę podczas ubiegłorocznych Światowych Igrzysk Jeździeckich w Kentucky. Pessoa był jednym z uczestników czteroosobowego finału w skokach przez przeszkody, który decydował o podziale medali, a w którym zawodnicy startowali na swoich koniach i na wierzchowcach rywali. Kiedy do startu na jego koniu Rebozo przygotowywał się Abdullah Al Sharbatly z Arabii Saudyjskiej, Rodrigo udzielił rywalowi wskazówek, jak ma sobie radzić z wierzchowcem. Sharbatly na Rebozo pojechał parkur bezbłędnie i ostatecznie wywalczył srebrny medal, a Pessoa znalazł się poza podium, do czego przyczyniły się m.in. cztery punkty karne zarobione na… Rebozo. Z kolei Międzynarodowa Federacja Jeździecka (FEI) była nominowana do Nagrody Fair Play za włączenie paraujeżdżenia do Światowych Igrzysk Jeździeckich.

Piotr Pękala

Pierwsza Fotograficzna Akcja Przeciw Maltretowaniu Koni

W dniach 14 i 15 marca br. w Skaryszewie k. Radomia odbędą się Wstępy, czyli Skaryszewski Jarmark Koński, którego początki wiążą się z przywilejem targowym nadanym przez króla Władysława IV w 1633 r. Na jednym z największych targów końskich w Polsce i najprawdopodobniej w Europie nierzadko można zobaczyć dramatyczne sceny związane z załadunkiem i rozładunkiem koni, ich brutalnym traktowaniem podczas targów. Fundacja „Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA!”, Stowarzyszenie na Rzecz Nowych Metod Komunikacji i Pracy z Końmi oraz Treningu Koni „Okiem Konia” zapraszają wszystkich chętnych do akcji polegającej na fotograficznym udokumentowaniu niewłaściwego zachowania względem koni. Efektem akcji ma być wystawa zdjęć i upublicznienie problemu. Na terenie targu będzie znajdował się punkt informacyjny dla fotografów, w którym należy się zarejestrować, by otrzymać konieczny do poruszania się po targach z aparatem fotograficznym identyfikator.

EQUITA NA 2011: wieczór z Patem Parellim

W rok u 1995 Pat Parel l i uc zes tnic z ył po raz pierwsz y w targach EQUITANA w Essen jako jeden z pionierów Natural Ho r s emanship. W 2011 r . będzie miało miejsce ponowne spotkanie. Podczas jedynego pokazu, 17 marca, o godzinie 20.00 – Western- Tag targów EQUITANA – Pat Parelli będzie osobiście prezentował własną pracę przez dwie godziny na dużej arenie. Ten show w każdym aspekcie będzie jedyny w swoim rodzaju – występ Parelliego na targach EQUITANA to jego jedyna prezentacja na kontynencie europejskim. Termin: czwartek, 17 marca 2011 r., godz. 20.00, hala 6. Karty wstępu od 15 euro można kupić online, jak również korzystając z telefonicznej linii biletowej 0180/5352534 (od 0,14/min) oraz w wyznaczonych miejscach przedsprzedaży. Ponadto: Tickets print at home, rezerwacja online i bezpośredni wydruk, pod adresem www.equitana.com.

Shopping Cart
Scroll to Top