Stajnie Łopuchowskie

Łopuchowo jest malowniczą miejscowością położoną na północ od Poznania. Jeszcze dwa lata temu nic nie wskazywało na to, że będzie się ono mogło szczycić nowoczesnym ośrodkiem jeździeckim. Dzięki intensywnej pracy – przekształcaniu starego gospodarstwa rolnego w kompleks stajni i budynków dedykowanych jeździectwu – powstał obiekt, który z powodzeniem spełnia wymagania jeźdźców i koni. Od niespełna roku na terenie Stajni Łopuchowskich funkcjonuje profesjonalny pensjonat dla koni. Obecnie oferuje on 40 przestronnych boksów oraz infrastrukturę dla swoich mieszkańców i ich właścicieli.

Tekst: Magdalena Nowaczyk
Foto: Piotr Filipiuk

Miłośnicy leśnych wędrówek mogą tutaj korzystać z uroków Puszczy Zielonki, okolicznych lasów, pól i jezior. Fascynaci sportu mają możliwość rozwoju swoich umiejętności – do ich dyspozycji jest kryta ujeżdżalnia i maneż z przeszkodami. Po powrocie do stajni jeźdźcy mogą odpocząć w przestronnej siodlarni z kominkiem, wyposażonej we wszelkie wygody (aneks kuchenny, pralka, lodówka). Konie wracają do zawsze czystych boksów lub na sąsiadujące ze stajnią padoki.

Stajnie Łopuchowskie powstały z myślą o ludziach ceniących profesjonalizm, wygodę, czystość i fachową obsługę. W stajni i na terenie ośrodka podmiotem jest koń, sport jeździecki i wspaniała atmosfera tego eleganckiego sportu. Ideą, która towarzyszy ośrodkowi od samego początku jego istnienia, jest zadowolony klient, który z chęcią powraca do tego miejsca i dodatkowo ma możliwość spędzenia w nim dłuższego czasu. Większość właścicieli koni pensjonatowych, które rezydują w Łopuchowie, traktuje stajnie niemal jak drugi dom. W ciągu tygodnia przyjeżdżają do swoich rumaków po pracy lub szkole i zostają z nimi do wieczora, w weekendy pasjonatów jeździectwa można spotkać od rana do późnych godzin. Kierownikowi stajni zależy na pozytywnej atmosferze i przyjaznych stosunkach między właścicielami koni, dlatego też częstym punktem w kalendarzu stajni są wspólne wyjazdy w teren, nad jezioro i imprezy integracyjne. Sami pensjonariusze wypowiadają się o stajni: „Rodzinna atmosfera w stajni sprawia, że każdy chętnie spędza w niej czas, w razie problemów chętnie wzajemnie sobie pomagamy. Spotykamy się na wielu imprezach integracyjnych, również przy ognisku, wyjeżdżamy razem w teren.”

Oferta Łopuchowa skierowana jest do właścicieli koni i osób chętnych do dzierżawy koni, będących własnością stajni. Miejsce to udowadnia, że wysoki standard opieki nad koniem nie jest już tylko domeną krajów zachodnich, a czyste i profesjonalnie wykonane boksy można znaleźć już także w Polsce. Obsługa stajni stara się sprostać wymaganiom właścicieli koni, dlatego też podczas długiej ich nieobecności i na życzenie możliwa jest praca z koniem z ziemi lub pod siodłem, a także korekta i układanie koni. Dodatkowo Stajnie Łopuchowskie przyjmują konie wymagające rekonwalescencji i tzw. trudne konie.

Ośrodek jeździecki w Łopuchowie nieustannie się rozwija. Ze względu na duże zainteresowanie już teraz budowane są następne boksy dla koni i grodzone hektary zielonych pastwisk. W najbliższym czasie planowane jest także powiększenie krytej ujeżdżalni i utworzenie drugiego maneżu do jazdy, a także dokończenie prac nad hotelem turystycznym.

Shopping Cart
Scroll to Top