ŻANETA SKOWROŃSKA – KOZUBIK – MYSTRZYNIĄ POLSKI SENIORÓW W UJEŻDŻENIU!

Żaneta Skowrońska-Kozubik (LKJ Lewada Zakrzów) drugi raz z rzędu wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski Seniorów w Ujeżdżeniu podczas rozgrywanych w dniach 17-20 sierpnia w Białym Lesie Mistrzostw Polski w Ujeżdżeniu.  W tym roku triumfowała na koniu Love Me z łącznym wynikiem 137,093 proc. Srebrny medal zdobyła Aleksandra Popławska (Clarena Sports Club) i Capo 20 z rezultatem 136,954 proc. Brąz wywalczyła Karolina Mazurek (KJ Heaa) i Lider – 133,430 proc.

„Jestem bardzo zadowolony ze startów naszej kadry podczas Mistrzostw Polski w Białym Lesie. Cieszę się, że nasi zawodnicy mieli możliwość rywalizować w ramach międzynarodowych zawodów CDI Biały Las, czyli konkurować z zagranicznymi zawodnikami i być oceniani przez międzynarodowe grono sędziów. Wśród seniorów wystartowały doświadczone i też mniej doświadczone pary” – powiedział trener kadry ujeżdżenia Andrzej Sałacki.

„Po tych zawodach mamy pierwsze przymiarki do szerokiej kadry olimpijskiej w ujeżdżeniu. Mamy obecnie potencjalnie wytypowanych 12 par. Kolejnym etapem będzie start polskich zawodników podczas międzynarodowych zawodów CDI Wrocław w październiku” – dodał.

Żaneta Skowrońska-Kozubik na koniu Romantic P była w polskiej drużynie ujeżdżenia, która w czerwcu w Budapeszcie wywalczyła start biało-czerwonych na Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024 .

W niedzielę w Białym Lesie zakończyła się także rywalizacja Pucharu Polski Seniorów w Ujeżdżeniu  w 2023 roku. W Pucharze zwyciężyła Maria Stelmaszyk i Galapagos  (LKJ Lewada) z wynikiem 206,303 proc., drugi był Tomasz Jasiński  (KSJ Zagozd) i L’amour  z rezultatem 204,609  proc.,  a trzeci Filip Poszumski i Raul (LKJ Lewada) – 203,411proc.

W niedzielę rozdano także medale Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców w Ujeżdżeniu. Złoty medal wywalczyła Maria Stelmaszyk (LKJ Lewada) i Despacito z wynikiem 213,654 proc. Srebrny medal zdobyła Ewa Golubińska (Stow. Warszawski KJ) i Strahlemann z rezultatem 194,211 proc. Brąz trafił do Julii Rogowskiej (SKJ Golden Dream ) i Le Baton Rouge M – 193,12 proc.

W Mistrzostwach Polski w Ujeżdżeniu w kategorii U25 zwyciężyła Klara Woźnicka (Silesia Dressage Club Tarnowskie Góry) i Go Go Borneo z wynikiem 195,083 proc.

W sobotę w Białym Lesie zakończyła się rywalizacja Mistrzostw Polski Juniorów i Dzieci w Ujeżdżeniu. W kategorii juniorów ponownie zwyciężyła Natalia Plata i Dolcetto (JKS Barłomino) z łącznym wynikiem 216,774 proc., srebro wywalczyła Nelly Solecka (KJ Lider Radzionków)  i High Bid V.D.T  z wynikiem 214,323 proc., a brąz Aleksandra Błachno (Silesia Dressage Club) i Travenort’s Diabolo – 211,836 214 proc.

W Mistrzostwach Polski Dzieci w Ujeżdżeniu ponownie triumfowała Zofia Kaczmarek i Lady Legende (LKJ Lewada Zakrzów) z wynikiem 234,300 proc. Srebrny medal zdobyła Julianna Przybyła i Foton (LKS Cwał Poznań) z rezultatem 221,907 proc., a brąz wywalczyła Liwia Strzeszewska Harley ZOF (SKJ Bajardo) – 211,370 proc.

Źródło pzj.pl

Shopping Cart
Scroll to Top