WIELKA WARSZAWSKA 2023

1 października na Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbyło się wyjątkowe wydarzenie Wielka Warszawska. To święto stolicy, które co roku przyciąga tłumy widzów, pragnących uczestniczyć w jednym z najbardziej prestiżowych wyścigów sezonu.

Dżokej Szczepan Mazur na czteroletnim ogierze Le Destrier wygrał 110. edycję gonitwy Wielka Warszawska, przeznaczonej dla koni trzyletnich i starszych. Na dystansie 2600 m pokonał 10 rywali. Dystans na lekko elastycznym torze pokonał w czasie 2.42,1.

Na drugim miejscu znalazł się czteroletni gniady ogier Jolly Jumper (dżokej Bołot Kałysbek Uulu), a na trzecim trzyletni ogier gniady Westminster Monn dosiadany przez dżokeja Sanżara Abajewa.

– O moim sukcesie zdecydował fakt, że to bardzo dobry koń. Miałem bardzo dobre tempo wyścigu, a Le Destrierowi takie tempo odpowiadało. Nie mogę pominąć zasług trenera w naszym sukcesie. Nie miałem przygotowanej specjalnej taktyki rozegrania wyścigu. Ważne, że Le Destrier odnalazł się w rywalizacji – powiedział PAP Mazur, pupil wszystkich bywalców służewieckiego toru.

Okazały puchar Mazurowi wręczyła ambasador służewieckiej rywalizacji Małgorzata Kożuchowska. Za sukces organizatorzy zapewnili premię w wysokości 272 tys. złotych. Łącznie w puli znalazło się 478 250 złotych. W innej prestiżowej gonitwie niedzielnej – Nagrodzie Mosznej – triumfował Anton Turgajew na Anatorze.

Źródło: sport.tvp.pl

 

 

Shopping Cart
Scroll to Top