CSI2*/CSIO Youth Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Konkurs Grand Prix zawodów zaliczany był do LR, a przeszkody na parkurze miały wysokość 145 cm. Wystartowało w nim ponad 50 par, ale bezbłędnie w przebiegu podstawowym jeździły tylko 4 z nich. O zwycięstwie w tej zaciętej rozgrywce zadecydowało zaledwie 0,03 s. Szybszy o te ułamki sekund okazał się Adam Grzegorzewski i to on sięgnął po zwycięstwo w tym konkursie. Zawodnik dosiadał holsztyńskiego wałacha DARK FIRE. Z jednym błędem parkur podstawowy ukończył Maksymilian Wechta na ogierze CASSIOPEIA (21 miejsce).

Z konkursem GP zmierzyli się dzisiaj też Młodzi Jeźdźcy. Ten konkurs także miał wysokość 145 cm i jego wyniki zaliczane były do Światowego Rankingu. Najlepsza okazała się tu Tamara Tybulczuk, która pierwszy w karierze taki konkurs wygrała dosiadając wałacha rasy SP SZIFO. O sukcesie może mówić też Juliana Suska. Zawodniczka w tym konkursie dosiadała klaczy CASCADEUCE i po podwójnie bezbłędnym przejeździe zajęły 4 miejsce.

Jeden z większych sukcesów w ramach konkursów CSIOP odnotowała dzisiaj też Wiktoria Cwalina. Amazonka dosiadając kuca LEXUS okazała się najlepsza w Grand Prix 125 cm tych zawodów.

To jednak nie był koniec polskich zwycięstw, bo finał CSIAm 115 cm w rozgrywce wygrała Zuzanna Bukowska startująca na hanowerskiej klaczy UCCELLA Z. Do rozgrywki juniorskiego Grand Prix awansowała też Antonina Kucharska, która z klaczą CHICHA MINT ostatecznie zajęła 6 miejsce. Dobrze z konkursem GP CSIOCh poradziła sobie też Maja Żuradzka, która na wałachu CHATTAHOOCHEE Z w rozgrywce wywalczyła 4 miejsce. Na koniec zawodów dobre przejazdy oglądaliśmy jeszcze w najliczniejszym konkursie Silver Tour 135 cm, który po raz kolejny podzielony był na dwie grupy. W pierwszej 9 miejsce zajęła Olga Pawłowska startująca na wałachu rasy KWPN HANNIBAL, a w drugiej 12-ta była Joanna Rosicka-Tyszko razem z oldenburskim ogierem MANCHESTER RED WINE.

CSIO FEI Jumping Nations Cup Youth 2024, Zuidwolde (NED)

Z konkursami Grand Prix zmierzyły się dzisiaj pozostałe grupy wiekowe. Do rozgrywki GP Juniorów 140 cm zakwalifikowały się dwie polskie pary. Tam amazonki niestety nie ustrzegły się błędów. Daria Pietrzak startująca na klaczy rasy SP Unica-K uzyskała czas, który mógł zagwarantować zwycięstwo, ale jeden błąd oznaczał ostatecznie 4 miejsce w konkursie. Julia Ganowska do tego konkursu wybrała ogiera Jornian Blue F. Para w rozgrywce miała dwa błędy i uplasowali się na 13 miejscu w końcowej klasyfikacji. W rozgrywce konkursu GP CSIOY nie oglądaliśmy niestety polskiej pary. Dwa błędy w przebiegu podstawowym miała Natalia Sydow startująca na wałachu rasy KWPN First One. Taki sam wynik uzyskał też Oliwer Bule, który na belgijskiej klaczy Nelke van het Zonnehof miał tylko jeden błąd, ale dodatkowo przekroczył normę czasu.

W niedzielę rozegrano jeszcze konkurs 125 cm CSIOCh w którym 8 miejsce zajął Adam Goszczyński startujący na klaczy rasy SP Lorina, a zaraz za nim uplasowała się Alicja Kosmol w starcie na klaczy rasy KWPN Fereusa.

CSI2* Azelhof Lier (BEL)

W konkursie Grand Prix CSI2* LR oglądaliśmy tylko Paulinę Malinowską, która wystartowała na holsztyńskim wałachu Crown Prince 2. W przebiegu podstawowym para miała dwa błędy i drobne przekroczenie normy czasu co dało łącznie 9 pkt karnych.

W rozgrywce małego GP CSI1*, na poziomie 130 cm, walczyła za to Izabela Vinckier startująca na westfalskim wałachu Kardinard Melloni. Para miała jeden błąd i ostatecznie zajęli 12 miejsce. Blisko startu w rozgrywce tego konkursu była Malwina Urbańska, która na belgijskim wałachu Quick Boy D&E nie miała błędów, ale parkur ukończyła z 2 pkt za przekroczoną normę czasu. Obie zawodniczki uplasowały się za to w czołówce konkursu 120 cm. Izabela Vinckier na ogierze Dom Prinzignon Melloni Z zajęła 4 miejsce, a Malwina Urbańska w starcie na ogierze rasy KWPN Lincom’s Libre CL była 6-ta. Izabela Vinckier bezbłędnie jeździła jeszcze w konkursie finałowym dla 5/6-latków, w którym na hanowerskim wałachu Dijon była 18-ta.

CSI3* Kessel (NED)

W konkursie Grand Prix 155 cm LR Michał Kaźmierczak wystartował na wałachu rasy KWPN Kalahari Rock. Para w przebiegu podstawowym konkursu miała jeden błąd i zajęli 25 miejsce. Oznacza to dodatkowo, że zawodnik uzyskał drugie minimum olimpijskie z tym koniem.

CDI4* Le Mans (FRA)

Trzy bardzo dobre dni startów w konkursach CDIJ Veronica Pawluk zakończyła zwycięstwem w programie dowolnym z muzyką. Do tego konkursu wybrała oldenburskiego wałacha DANCLAIR, a wynik jaki zapewnił im pierwsze miejsce to 72,942%. Alexandra Senkowski w finałowym konkursie CDIAm zajęła trzecie miejsce, a jej przejazd na wałachu RUIZ RUDILLO dzisiaj oceniono na 61,325%.

CDI3* St. Margarethen (AUT)

W niedzielnym programie indywidualnym CDIJ lepiej zaprezentowała się Ann Van Den Broeck. Zawodniczka w starcie na hanowerskim wałachu BON BAILADOR uzyskała wynik 66,961% i zajęła 4 miejsce. Zaraz za nią uplasowała się Anna Błońska, która na wałachu rasy KWPN JAMES GRANT tym razem została oceniona na 66,863%. Julia Jokiel dzisiaj również zaprezentowała się w programie indywidualnym zawodów CDIY. Amazonka dosiadając wałacha rasy KWPN J’ADORE została oceniona na 67,353% co zapewniło 5 miejsce w konkursie.

Źródło: equista.pl