STRZEGOM OTWIERA SPORTOWY SEZON JEŹDZIECKI

Tylko miesiąc dzieli nas od rozpoczęcia międzynarodowych turniejów jeździeckich w Strzegomiu. Fanów WKKW czeka pięć międzynarodowych imprez w dyscyplinie WKKW, podczas których rozegranych zostanie ponad 50 konkursów, w tym zawody z cyklu Pucharu Narodów, a także Mistrzostwa Europy Kuców w ujeżdżeniu, WKKW i skokach przez przeszkody.

„Na rozgrzewkę wystartują zawody Strzegom Spring Open, które odbędą się dwóch turach, w drugi i czwarty weekend kwietnia. W pierwszych zawodach rozegranych zostanie pięć klas międzynarodowych w krótkim formacie od poziomu dwóch do czterech gwiazdek, klasa Intro oraz konkurs CCIP2-S. Do drugiej tury zawodów dołożone zostaną konkursy w długich formatach. Podczas wszystkich imprez rozgrywane będą także klasy narodowe: CNC 100, CNC 100-18, CNC 80. Dla wielu zawodników będą to pierwsze zawody czterogwiazdkowe w sezonie. Trasy crossu są zaprojektowane w taki sposób, aby zawodnicy mieli szansę na dobre wprowadzenie swoich koni do sezonu. – W kwietniu w Strzegomiu parametry przeszkód crossu zawsze odpowiadają klasie konkursu, natomiast kombinacje techniczne są zdecydowanie łatwiejsze niż to mam miejsce w czasie zawodów Pucharu Narodów w czerwcu. Wszystko jest już praktycznie gotowe na kwietniowe zawody w tym wiele nowych idei i nowych zadań dotychczas w Strzegomiu nie stosowanych. Ciekawe jak zareagują na to zawodnicy?” – mówi Marcin Konarski, gospodarz crossu.

Strzegom Horse Trials, podczas których rozegra się trzecia seria zawodów z cyklu Pucharu Narodów odbędą się w ostatni weekend czerwca. Tu na pewno nie zabraknie atrakcji na trasie crossu. To w czasie tych zawodów cross jest najtrudniejszy i najbardziej widowiskowy. Zawodnicy zmierzą się w siedmiu konkursach od poziomu dwóch do czterech gwiazdek w krótkim i długim formacje i klasie Intro. Rozegrane zostaną również konkursy dla juniorów, młodych jeźdźców i kuców: CCIJ2*-S, CCI3*YR-S, CCIP2-S. Zawody Strzegom Horse Trials wyłonią także mistrzów Polski seniorów, młodych jeźdźców i juniorów.

Kumulacja sportowych emocji nastąpi w wakacje. W pierwszy weekend sierpnia startują Mistrzostwa Europy Kuców w trzech dyscyplinach: skokach, ujeżdżeniu oraz WKKW, a w ostatni, zawody Strzegom Summer Tour. Jeźdźcy rywalizować będą w klasie Intro oraz konkursach w krótkim formacie od dwóch do czterech gwiazdek. Zawody te są szczególnie polecane dla par debiutujących na wyższym poziomie konkursów niż startowali dotychczas.

Finałem sezonu będą zawody Strzegom October Festival, podczas których rozegrane zostaną konkursy: od jednej do czterech gwiazdek w obu formatach. Równolegle odbędzie się turniej European Youth Eventing Masters, który wyłoni indywidualnych i drużynowych zwycięzców w kategoriach młodzieżowych. Impreza odbędzie się w połowie października.

Źródło: www.eventing.strzegomhorsetrials.pl

Shopping Cart
Scroll to Top