Skoki przez przeszkody wracają do Baborówka

W tym sezonie sportowym na nowoczesnej infrastrukturze Ośrodka Jeździeckiego Baborówko zawody regionalne w skokach przez przeszkody odbędą się aż 4 razy. Odbędzie się tu także Puchar Wielkopolski w ujeżdżeniu oraz dwie flagowe imprezy Baborówka – międzynarodowe zawody WKKW Equestrian Festival Baborówko oraz zawody i aukcja koni sportowych Baborówko Horse Sale Show.

Cieszymy się, że po kilkunastu latach skoki przez przeszkody wracają do Baborówka. – mówi Henryk Święcicki jr., wiceprezes Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko – Rozwijamy się. W zeszłym roku przeprowadziliśmy szeroko zakrojone prace modernizacyjne, dzięki czemu do dyspozycji zawodników są dwie nowoczesne areny kwarcowe z systemem podsiąkowym oraz hipodrom trawiasty z profesjonalnym drenażem. To znacząco zwiększyło komfort startów. Cieszymy się, że od tego roku będziemy mogli w Baborówku gościć skoczków i ujeżdżeniowców. – kontynuuje Henryk Święcicki jr.

Kalendarz zawodów w Ośrodku jeździeckim Baborówko w 2021 roku:

– parkury szkoleniowe: 7 kwietnia;

– zawody regionalne w skokach przez przeszkody: 01-02 maja; 03-04 lipca; 17-18 lipca; 28-29 sierpnia;

– zawody regionalne i Puchar Wielkopolski w ujeżdżeniu: 31 lipca-01 sierpnia;

– międzynarodowe zawody WKKW: 27-30 maja (Equestrian Festival Baborówko) i 23-26 września (Baborówko Horse Sale Show).

Aktualne informacje o zawodach organizowanych w Ośrodku Jeździeckim Baborówko będą na bieżąco aktualizowane na nowym facebookowym profilu Baborówko Equestrian: https://www.facebook.com/baborowko.equestrian oraz na www.sj.baborowko.pl.

Kalendarz rozpoczynamy parkurami szkoleniowymi, które są doskonałą okazją, aby na tak dużym placu przygotować się do rozpoczynającego się sezonu otwartego – mówi Henryk Święcicki jr. – W tegorocznym kalendarzu zaplanowaliśmy zawody regionalne w skokach, ale w kolejnych latach planujemy organizować imprezy coraz wyższe rangą. – podsumowuje.

Ośrodek Jeździecki Baborówko wyposażony jest w nowoczesną infrastrukturę sportową i odpowiednie zaplecze techniczne niezbędne do organizacji zawodów na międzynarodowym poziomie, zgrupowań i szkoleń.

Do użytku zawodników są dwa hipodromy z podłożem kwarcowym i systemem podsiąkowym (duża arena o powierzchni 7000 mkw. oraz mniejsza o powierzchni 2100 mkw.) oraz profesjonalny hipodrom trawiasty.

Zawodnicy WKKW mogą mierzyć się z imponującą trasą próby terenowej z kompletem przeszkód i nową przeszkodą wodną, na której odbywają się międzynarodowe zawody WKKW. Ośrodek dysponuje także bazą noclegową oraz stajniami gościnnymi.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/baborowko.equestrian

www.sj.baborowko.pl

Shopping Cart
Scroll to Top