Rusza Puchar Polski WKKW 2018

W najbliższy piątek rozpocznie się rywalizacja w ramach Pucharu Polski WKKW. Pierwszą eliminacją są zawody Strzegom Spring Open, odbywające się w Ośrodku Jeździeckim Stragona w Strzegomiu w dniach od 6 do 8 kwietnia.

Na listach zawodów Strzegom Spring Open znalazło się 280 par z 16 państw. Spośród polskich zawodników w zawodach wezmą udział także tacy, którzy będą mogli rozpocząć walkę o obronę tytułu z zeszłorocznego Pucharu Polski WKKW. Na starcie pojawią się m.in.: Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno), który w zeszłym roku zdobył pierwsze miejsce i złoty medal w kategorii seniorów, Wiktoria Knap (ZKS Drzonków), która triumfowała w kategorii juniorów, czy Pauline Wieczorek (LKS Dragon Nowelice), która odebrała w 2017 roku złoty medal w kategorii juniorów młodszych.

Do rywalizacji w Strzegom Spring Open przystąpi także wielu innych utytułowanych polskich zawodników, m.in. Małgorzata Cybulska (SJ Baborówko), Mateusz Kiempa (CSJ Coval Biały Bór), Mariusz Kleniuk (LKJ Hipologia Strzegom), czy Paweł Warszawski (SJ Baborówko).

Puchar Polski WKKW 2018 będzie rozgrywany według nowego Regulaminu. Zgodnie z nim, zawodnicy będą rywalizować w ramach sześciu kategorii wiekowych (seniorzy, juniorzy, juniorzy młodsi, młodzi jeźdźcy, młodzicy, amatorzy) oraz w kategorii klubowej.

W klasyfikacji końcowej Pucharu będą liczyć się cztery najlepsze wyniki z eliminacji oraz wyniki z finału. W kategorii klubowej będą sklasyfikowane kluby, reprezentowane przez minimum dwóch zawodników różnych kategorii wiekowych, a pod uwagę będą brane ich cztery najlepsze wyniki.

Zawodnikom w edycji 2018 podniesiona została poprzeczka – seniorzy i juniorzy młodsi będą zbierać punkty rankingowe w konkursach wyższej rangi. Dodatkowo finał w kategorii seniorów będzie rozgrywany w konkursie CIC3*.

W terminarzu Pucharu Polski WKKW 2018 znalazło się szesnaście eliminacji, w części z nich punkty będą mogli zdobywać zawodnicy tylko z niższych kategorii wiekowych. W cyklu rozgrywek znalazły się ośrodki jeździeckie w: Strzegomiu, Bogusławicach, Sopocie, Racocie, Baborówku, Facimiechu, Kwiekach, Walewicach i Mosznej.

Więcej informacji o Pucharze Polski WKKW na: www.ppwkkw.pl.

Więcej informacji o Strzegom Spring Open na: http://eventing.strzegomhorsetrials.pl/pl/.

Shopping Cart
Scroll to Top