Po półrocznej przerwie wyścigi konne wracają na Partynice. W niedzielę 23 kwietnia, podczas inauguracji sezonu, odbędzie się osiem gonitw, w tym najważniejsza: międzynarodowa gonitwa z przeszkodami o Nagrodę Otwarcia Sezonu. Poza wyścigami na publiczność czekać będą atrakcje towarzyszące, takie jak: pokazy konne, przejażdżki na kucykach, zawody hobby horse, wyścigi konne VR oraz zwiedzanie stajni z przewodnikiem. 

Powrót do wielkiego ścigania po półrocznej przerwie

Przerwa między ostatnim mityngiem wyścigowym rozegranym na partynickim hipodromie, a niedzielną inauguracją sezonu wyniosła dokładnie 163 dni.

Fani wyścigów na inaugurację otrzymają wszystko co najlepsze, czyli gonitwy płaskie, płotowe oraz, te najbardziej widowiskowe, z przeszkodami. Na starcie zamelduje się czołówka polskich oraz zagranicznych jeźdźców. W międzynarodowych gonitwach z przeszkodami do startu zostali zgłoszeni m.in. najlepsi dżokeje z Czech i Szwecji. W 8 gonitwach wystartuje 59 koni.

Parada Otwarcia Sezonu ze zwycięzcami aukcji WOŚP i widowiskowe pokazy

Gonitwę o Nagrodę Otwarcia Sezonu poprzedzi uroczysta parada, którą tradycyjnie poprowadzi konno dyrektor toru – Jerzy Sawka w asyście amazonek, tuż za nimi pojedzie zaprzęg czterokonny z zaproszonymi gośćmi, dalej konny oddział Straży Miejskiej oraz dzieci z hobby horse. Powożącym będzie Piotr Mazurek – wielokrotny zwycięzca międzynarodowych zawodów w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi. W tym roku jednym z gości, którzy zasiądą w bryczce, będzie Pan Daniel – zwycięzca aukcji WOŚP, który wylicytował „Pakiet VIP na wyścigach”.

W programie Otwarcia Sezonu tradycyjnie znalazły się atrakcje towarzyszące wyścigom, wśród nich – pokazy konne. Organizatorzy przygotowali dwa występy. Pierwszy z nich to wymagające dużej precyzji i zgrania pomiędzy jeźdźcem a koniem – „working equitation”. W trakcie pokazu zobaczymy m.in.: przechodzenie przez bramkę, slalom między beczkami oraz pokonywanie byka.

W drugim z pokazów zobaczymy występ członków partynickiej sekcji woltyżerki sportowej.

Woltyżerka jest treningiem artystycznym z elementami akrobatyki, gimnastyki oraz tańca na stępującym lub galopującym koniu.

Hobby horse, przejażdżki na kucykach i wyścigi VR

W programie nie mogło zabraknąć zawodów Hobby horse, czyli dyscypliny, która bije rekordy popularności wśród najmłodszych. Polega na jeździe na kukiełkowym koniku – głowa konia na patyku. Konie mają różne kształty, rozmiary, są robione i szyte profesjonalnie, a czasami to prawdziwe cuda hand made. W programie znalazło się 10 różnorodnych konkursów dla uczestników w wieku od 3 do 18 lat. Na zawody obowiązują wcześniejsze zapisy.

Przy stoisku Wyższej Szkółki Jazdy na najmłodszych czekać będą kuce z partynickiej stajni. Przez cały czas trwania mityngu dzieci będą mogły spróbować jazdy konnej na kucu prowadzonym przez instruktora.

Wyścigi konne VR (virtual reality) to jedyna i wyjątkowa okazja, aby nie wsiadając na żywego konia poczuć się jak dżokej w siodle. Z myślą o wszystkich chcących doznać zastrzyku adrenaliny organizatorzy przygotowali specjalną, wyścigową atrakcję. Na stoisku dostępne będą gogle VR z wgranymi dwiema gonitwami: płaską i przeszkodową. Każdy chętny będzie mógł poczuć się jak dżokej i zobaczyć gonitwę jego oczami !

Po raz pierwszy w trakcie dnia wyścigowego chętni będą mogli skorzystać z opcji zwiedzania stajni z przewodnikiem. Podczas oprowadzania nie tylko zobaczymy z bliska różne konie, ale też dowiemy się jak są zbudowane, jak funkcjonują, jak się z nami komunikują oraz jak powinniśmy się przy nich zachowywać. Na zwiedzanie obowiązuje rezerwacja miejsc przez stronę torpartynice.pl.

Otwarcie Sezonu Wyścigów Konnych na Partynicach

23 kwietnia (niedziela) godz. 14:00 – 19:00

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2

Wstęp wolny!

Źródło: torpartynice.pl