RAJDOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA W BUTHEEB

RAJDOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA W BUTHEEB

 

Zakończyła się rywalizacja w Rajdowych Mistrzostwach Świata w Butheeb. Podwójne złoto wywalczył Bahrain. Najlepiej spośród polskiej ekipy spisała się Barbara Rygol dosiadająca 12 letniego wł. EL MAHDI wyhodowanego przez Artura Nicponia – para ukończyła zawody na 36 miejscu.

Dla Jego Wysokości Szejka Nassera bin Hamada z Bahrajnu to był dobry dzień, ponieważ on i Darco La Marjorie, 10-letni wałach, zostali mistrzami świata FEI Endurance po emocjonującym wyścigu.

Indywidualne srebro przypadło Salemowi Hamadowi Saeedowi Al Kitbi  ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich na koniu Haleh , 12-letniej kasztanowatej klaczy i jego mistrzyni świata w wyścigach długodystansowych FEI 2021. Jaume Punti Dachs na Echo Falls , 17-letni wałach, zdobył brązowy medal dla Hiszpanii w dramatycznym finiszu.

Szejk Nasser brał udział w swoich dziewiątych długodystansowych mistrzostwach świata FEI i było to jego pierwsze zwycięstwo. Był w czołówce przez cały dzień i przekroczył linię mety na trzecim miejscu za dwoma zawodnikami ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale obaj zawodnicy zostali ukarani za zbyt wysokie tętno, co przyniosło mu indywidualny złoty medal.

Szejk Nasser jest multidyscyplinistą, startuje również w triathlonach i jest zwolennikiem wielu dyscyplin jeździeckich, w tym skoków. Towarzyszyła mu rodzina – ojciec, król Bahrajnu, jego dzieci i brat – oraz podekscytowany tłum, który świętował zdobycie indywidualnego złota i mistrzostw świata.

Bahrajn również zdobył złoto drużynowo.

Francja przystąpiła do imprezy z celem zdobycia medalu drużynowego i zapewniła sobie srebro, zarządzając swoim dniem, konserwatywnie jeżdżąc jako drużyna i wykazując się znakomitą jazdą konną. Ich czterech jeźdźców zajęło miejsca od 11 do 14. Duża grupa europejskich jeźdźców trzymała się razem przez cały dzień, a ostatecznie to Portugalia zdobyła brąz dla drużyny. Było 119 starterów z 23 drużyn i 34 krajów.

Indywidualną dziesiątkę uzupełnili Jaafar Merza Abdulnabi Hassan z Bahrajnu na Bolt de Venelles na czwartym miejscu, Jodie Lee Salinas z Australii na Baroud Rio na piątym miejscu, Omar Blanco Rodrigo z Hiszpanii na Soraya Peu na szóstym miejscu, Leonor Moreira z Portugalii na Spirit de Crouz na siódmym miejscu, Alisija Zabavaska z Litwy na MSA Silver Gazal na ósmym miejscu, Mahmood Marhoon Salim Al Fori z Omanu na Dalila de Fontanel na dziewiątym miejscu, a Heba Alyaeesh z Kuwejtu, wschodzący naród w tym sporcie, na 10. miejscu na Adonis du Comte.

Podium Indywidualne MŚ 2023

złoto – HH Sheikh Nasser Bin Hamad Al Khalifa BRN DARCO LA MAJORIE

srebro – Al Kitbi Salem Hamad Saeed Malhoof UEA HALEH

brąz – Jaume Punti Dachs ESP ECHO FALLS

Podium zespołowe MŚ 2023

złoto – Bahrain

srebro – Francja

brąz – Portugalia

 

Źródło: fei.org

 

Shopping Cart
Scroll to Top