Prawdziwe konne show

Cavaliada Poznań to Międzynarodowe Zawody Jeździeckie, podczas których będziemy mogli obserwować zmagania jeźdźców w aż 6 dyscyplinach: skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu i paraujeżdżeniu, WKKW, powożeniu, a także woltyżerce. Jednak Cavaliada to nie tylko sport, na obu arenach codziennie będzie można podziwiać prawdziwy konne show!

Krainy Polskich Koni

Polski Związek Hodowców Koni wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa zaproszą publiczność na pokaz pt.: „Krainy Polskich Koni”. Od Bałtyku aż po góry dzielne polskie konie towarzyszą ludziom w pracy, zabawie, codziennym i niecodziennym życiu. Jeźdźcy i powożący w pięknych strojach ludowych zaprezentują ich niezwykłe umiejętności. Będzie można podziwiać piękne i zwinne araby, odważne małe hucuły, wielkie konie zimnokrwiste, a także poczuć dreszcz emocji podczas pojedynków dzielnych rumaków rycerskich oraz podniebnych akrobacji na konikach polskich i kucykach. Zaprzęgi, bojowe potyczki, ścieżka huculska, akrobacje i niespodzianka przygotowana przez najmłodszych uczestników pokazu – to po prostu trzeba zobaczyć!

Łucznictwo konne

Poznańska publiczność będzie miała okazję obejrzeć widowiskowy pokaz łucznictwa konnego w wykonaniu AMM Archery. Swoje umiejętności zaprezentują Anna Sokólska – czołowa Polska zawodniczka oraz medalistka Mistrzostw Świata – oraz Michał Szubski – znany z występów podczas największych imprez hippicznych w kraju jak i zagranicą. Obojgu towarzyszyć będą prawdziwe gwiazdy tego sportu – konie czystej krwi arabskiej. Widzowie będą mogli podziwiać strzelanie do celi statycznych, ruchomych, latających, a nawet elementy kaskaderki ze strzelaniem do człowieka.

Pokaz Kawalerii

Ułani na Cavaliadzie zaprezentują elementy wyszkolenia sekcji CKM (Ciężkiego Karabinu Maszynowego) na juku i pojedynczego kawalerzysty, w umundurowaniu i wyposażeniu bojowym z 1939 roku. Stoczą także „potyczkę” oraz pokaz władania białą bronią w galopie. Na arenie będziemy obserwować członków Reprezentacyjnego Oddziału Kawalerii, będącego integralną częścią Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15 Pułku Ułanów Poznańskich – organizacji skupiającej ułanów oraz grono sympatyków jednego z najbitniejszych pułków kawalerii II RP. Pułk powstał w początkach Powstania Wielkopolskiego i przetrwał do jego rozwiązania we wrześniu 1939r., po przejściu szlaku bojowego spod Poznania, przez Kampinos do Warszawy. Jedną z cech charakterystycznych dla każdej jednostki są jej barwy – w przypadku 15 Pułku Ułanów Poznańskich są one tożsame z barwami narodowymi – biało szkarłatne (widoczne na proporczyku przytroczonym do lancy).

Shopping Cart
Scroll to Top