POLSKA GOSPODARZEM WALNEGO ZGROMADZENIA EUROPEJSKIEJ FEDERACJI JEŹDZIECKIEJ

W poniedziałek 12 września w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Europejskiej Federacji Jeździeckiej (EEF), w którym udział wzięło 38 przedstawicieli państw członkowskich. Walne dokonało aktualizacji składu zarządu EEF. Prezesem Federacji ponownie, do 2026 roku, został wybrany Theo Ploegmakers.

Dzień wcześniej, w niedzielę 11 września, członkowie EEF oglądali finał Europejskiej Serii Pucharu Narodów – Longines EEF Series Final, rozgrywany w ramach zawodów Warsaw Jumping CSIO4* na warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Polska będzie organizatorem finałów w trzech kolejnych latach.

„Jest nam niezmiernie miło, że to właśnie w Polsce odbyło się Walne Zgromadzenie Europejskiej Federacji Jeździeckiej. Polskie jeździectwo bardzo dynamicznie się rozwija, więc budowanie pozytywnych relacji z federacjami naszych europejskich sąsiadów jest bardzo ważne. Goście zgromadzenia wyjeżdżali z Warszawy bardzo zadowoleni. Byli pod ogromnym wrażeniem organizacji finału, polskiej kuchni i panującej podczas posiedzenia atmosfery” – powiedziała wiceprezes Polskiego Związku Jeździeckiego Kaja Koczurowska-Wawrzkiewicz, która uczestniczyła w obradach EEF z ramienia Polskiej Federacji.

Podczas obrad do zarządu EEF powołany został Alan Andabaki z Chorwacji, Elisabeth Max-Theurer z Austrii i ponownie Niemiec Soenke Lauterbach.

Do krajów członkowskich Federacji dołączyła Bośnia, Hercegowina oraz Malta.

Podczas Zgromadzenia przedstawiono raport roczny Zarządu EEF, w którym nakreślono prace Zarządu m.in. związane ze znaczną aktywnością w rozwoju sportu, pomimo utrzymujących się niekorzystnych czynników w postaci pandemii Covid i kryzysu ukraińskiego. Pełny raport jest dostępny tutaj https://www.euroequestrian.eu/…/General-Assembly.html

Członek zarządu EEF Quentin Simoneta przedstawił aktualizację rozwoju rywalizacji sportowej. W tym obszarze podjęto działania, aby opracować nowe cykle zawodów EEF w skokach i ujeżdżeniu, które koncentrują się na zapewnieniu większej liczby formatów zawodów drużynowych.

George Dimaras, członek zarządu i przewodniczący grupy roboczej EEF Jumping, przedstawił przegląd Longines EEF Series 2022. Omówił sukces serii, która miała swój pierwszy pełny rok zawodów w 2022 roku. W całorocznej rywalizacji udział wzięło 242 jeźdźców i 254 koni z 31 krajów, w tym 24 europejskich.

Podczas Walnego zatwierdzono nowy systemu głosowania ważonego EEF w sprawach sportowych, który ilość głosów przypadających na każdy kraj, uzależnia od ilości zawodników, ilości koni, ilości organizowanych imprez jeździeckich, jak również od uczestnictwa zawodników danego kraju w Igrzyskach Olimpijskich.

Europejska Federacja Jeździecka zrzesza 38 krajowych federacji jeździeckich (NF) i 9 członków stowarzyszonych.

Źródło: pzj.pl

Shopping Cart
Scroll to Top