POLSKA DRUŻYNA UJEŻDŻENIA WYSTARTUJE NA IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH PARYŻ 2024!

Polska drużyna ujeżdżenia w składzie: Żaneta Skowrońska-Kozubik i koń Romantic P, Magda Jura i Ron, Marta Sobierajska i Ultrablue de Massa oraz Mateusz Cichoń i Herzregent 2 ,wygrała kwalifikację olimpijską podczas rozgrywanych o 7 do 11 czerwca 2023 roku zawodów w Budapeszcie. Biało-czerwoni wystartują w Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024!

„Dziękuję całemu polskiemu teamowi za wspaniałą walkę, dzięki której, po 12 latach przerwy, w przyszłym roku ponownie wystartujemy na Igrzyskach Olimpijskich. Dziękuję za duże wsparcie ze strony Zarządu Polskiego Związku Jeździeckiego (PZJ). W tygodniach poprzedzających kwalifikacje nie mieliśmy dużo szczęścia, gdyż z powodu kontuzji konia drużynę opuściła jej „lokomotywa”, czyli Beata Stremler. Nie poddaliśmy się. Wszyscy zawodnicy pojechali dzisiejszy konkurs bardzo dobrze. Szczególna pochwała należy się Mateuszowi Cichoniowi i Żanecie Skowrońskiej-Kozubik, która przejęła rolę „lokomotywy” całego zespołu ” – powiedział Trener Kadry Ujeżdżenia Andrzej Sałacki.

„Gratuluję wszystkim zawodnikom, właścicielom koni i całemu sztabowi szkoleniowemu ujeżdżenia na czele z Trenerem Kadry Andrzejem Sałackim. Dziękuję dr Maciejowi Przewoźnemu za opiekę weterynaryjną podczas zawodów. Zdobycie kwalifikacji olimpijskiej, to efekt ciężkiej codziennej pracy polskich jeźdźców, ich koni i szkoleniowców” – podkreśla Prezes PZJ Marcin Kamiński.

Do rywalizacji o kwalifikację olimpijską przystąpiły w Budapeszcie drużyny z Węgier i Izraela.

W maju 2023 roku kwalifikację olimpijską podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko, wywalczyła już polska drużyna we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierchowego (WKKW) w składzie: Małgorzata Korycka i Canvalencia, Wiktoria Knap i Quintus 134, Jan Kamiński i Jard oraz Paweł Warszawski i Lucinda Ex Ani 4.

Źródło: pzj.pl

Shopping Cart
Scroll to Top