POLSCY SKOCZKOWIE Z BILETEM DO PARYŻA!

 

Polska drużyna skoczków w składzie: Adam Grzegorzewski i Issem, Maksymilian Wechta i Chepettano, Wojciech Wojcianiec i Chintablue, Przemysław Konopacki i Home-Run zdobyła 28 lipca kwalifikację olimpijską podczas rozgrywanych od 27 do 30 lipca zawodów CSIO w Pradze.

Polacy rywalizowali w Pradze z drużynami z Czech, Bułgarii, Węgier, Litwy, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, Turcji, Uzbekistanu i Izraela. Kwalifikację olimpijską wywalczyła także ekipa Izraela.

Teoretycznie dwie najsilniejsze ekipy to Izrael i Turcja. Polska, Ukraina, Czechy oraz Węgry – to drużyny, które miały walczyć o 3. miejsce. Ale jak to w sporcie bywa – rozważania teoretyczne nie przełożyły się na końcowy wynik.
Po pierwszym nawrocie ukształtowała się czołówka: Izrael 4 pkt. karne, Węgry – 5 i Polska – 6. Ukraina plasowała się już w odstępie – 13 pkt. k. Niespodzianką in minus były wyniki Turcji (24 pkt. k.) oraz gospodarzy, czyli Czech (28), które to drużyny straciły już olimpijskie szanse. W drugim nawrocie Izrael potwierdził swoją dominującą pozycję, a walka o 2. miejsce była zacięta, wyrównana i trzymała polskich kibiców w napięciu do końca.

Gdy na parkur wjechał ostatni w polskiej ekipie Wojciech Wojcianiec na Chintablue było wiadomo, że bezbłędny przejazd tej pary zapewni nam drugie miejsce i olimpijską kwalifikację. Jedna zrzutka sprawiła, że trzeba było poczekać na przejazd ostatniego w ekipie Węgier. Teraz to nasi rywale byli w takiej samej sytuacji – zerowy przejazd Andrasa Jun. Koevy na koniu E-UP dawał im miejsce w czołowej dwójce. Niestety, dla Węgrów 14 pkt. karnych tej pary sprawiło, że spadli na 3. miejsce z wynikiem 27 pkt. karnych. A z przewagą wygrali reprezentanci Izraela.

Polska drużyna wystąpiła w składzie: Adam Grzegorzewski – Issem (2 – 4 pkt. k.), Maksymilian Wechta  Chepettano (0 – 4), Przemysław Konopacki – Home-Run (4 – 4) i Wojciech Wojcianiec – Chintablue (7 – 4).
A oto ostateczne wyniki:
1. Izrael – 9
2. Polska 18
3. Węgry 27
4. Turcja 45
5. Czechy 48
6. Słowacja 58
7. Ukraina 58
8. Bułgaria  34 w I nawrocie
9. Uzbekistan 42 w I nawrocie
Słowenia elim. w I nawrocie

Źródło: pzj.pl, kadraskoki.pl

Shopping Cart
Scroll to Top