POLSCY SKOCZKOWIE NA 13 MIEJSCU w MISTRZOSTWACH EUROPY W MEDIOLANIE!

 

Polska drużyna skoczków w składzie: Adam Grzegorzewski i Issem, Maksymilian Wechta i Cheppetano, Cassandra Orschel i Dacara E oraz Przemysław Konopacki i Home-Run zakończyła rywalizację w Mistrzostwach Europy Seniorów w skokach przez przeszkody na 13. miejscu. Indywidualnie w Mediolanie najlepiej zaprezentował się Przemysław Konopacki i Home-Run. Para ta zakwalifikowała się do drugiego nawrotu i rywalizowała w piątek z europejską czołówką.

Polscy zawodnicy i konie pokazały, że mogą mierzyć się z kilkunastoma najlepszymi drużynami Europy. Ta drużyna nie ma jeszcze doświadczenia w tego typu zawodach, stąd pierwszego dnia zdarzyło się więcej zrzutek, drugiego dnia było znacznie lepiej. Trener kadry skoczków Jan Vinckier na pewno ma po tym stracie przemyślenia, nad czym jeszcze pracować przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu” – podsumował prezes Polskiego Związku Jeździeckiego, Marcin Kamiński.

Dodał, że w czasie całych zawodów widać było świetnego ducha biało-czerwonej drużyny i wsparcie, jakiego polscy zawodnicy udzielali sobie nawzajem.

Miesiąc temu polska drużyna skoczków w składzie: Adam Grzegorzewski i Issem, Maksymilian Wechta i Chepettano, Wojciech Wojcianiec i Chintablue, Przemysław Konopacki i Home-Run zdobyła kwalifikację olimpijską podczas rozgrywanych od 27 do 30 lipca zawodów CSIO w Pradze.

Polska wystawiła pełną drużynę po raz ostatni na Mistrzostwa Europy Seniorów w Skokach w 2015 roku w niemieckim Aachen, kiedy zajęła 13. miejsce. Wówczas do indywidualnego finału zakwalifikował się Jarosław Skrzyczyński, który na Crazy Quick zajął 22. miejsce. W 2017 roku podczas Mistrzostw Europy w Göteborgu wystartował Michał Kaźmierczak na Stakorado (38. miejsce). W 2021 roku w niemieckim Riesenbeck startował Wojciech Wojcianiec, który na Chintablue zajął 16. miejsce.

 

Źródło: pzj.pl

Shopping Cart
Scroll to Top