PODSUMOWANIE MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY

 

Martin Rozynek (KJ Profil Piła) został mistrzem Wielkopolski w skokach przez przeszkody. Drugie miejsce w rywalizacji seniorów zdobył Arkadiusz Fimmel (KJ Fimmel Team), a trzecie Maksymilian Wechta (KJ Wechta Rosnówko). Gospodarzem zawodów, podczas których wyłoniono także mistrzów pozostałych kategorii wiekowych, była Stadnina Koni Racot, a impreza odbywała się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.

23-letni Rozynek w finałowym konkursie dwunawrotowym o Puchar Prezesa Stadniny Koni Racot oraz o nagrodę firmy Wechta dosiadał wyhodowanego w Polsce ogiera Kamir Red Wine. Po rundzie honorowej przyznał, że najbardziej cieszy fakt, że udało się zwyciężyć startując w doborowej stawce. Bo do walki o tytuł mistrza regionu stanęli m.in. rankingowy nr 1 w Polsce Jarosław Skrzyczyński (Agro-Handel Śrem), niezwykle doświadczony w startach międzynarodowych Maksymilian Wechta, czy prezentujący ostatnio świetną formę Dawid Skiba.

Fimmel do finału wybrał Cobreya F. Wechta rywalizował w niedzielę na Quvee Prestige. Kończył

Najlepszą kobietą seniorskiej rywalizacji została Oliwia Jach (KJ Herkules Wapno), a poza wyróżnieniem trafił do niej m.in. voucher na zabiegi medycyny estetycznej w Gabinetach Młyńska 16.

Złoto w gronie juniorów zdobyła Nadia Lehmann (Lehmann Sport Horses), podkreślając, że ten sukces zawdzięcza walecznej klaczy Silver Star.Wicemistrzynią została Julią Piętą (JUKS Abakus Kaczyna) na Narcotique Tachor, a trzecia była Marianna Stawicka (KJ Fimmel Team) na Frapancie.

Podium rywalizacji dzieci na dużych koniach zdominowali przedstawiciele KJ Podkowa Gruszczyn. Wygrał 14-letni Antoni Śliwiński na niezwykle doświadczonym Rovetto. Jak wspomniał, to dla niego kolejny medal tej imprezy, a największym marzeniem krążek olimpijski. Druga wśród dzieci była Kornelia Jurasz na Contina Elizar, a trzecia Wiktoria Cwalina na Ulilen.

Rano zakończyła się rywalizacja dzieci na kucach, gdzie w kat. mini triumfowała 10-letnia Maria Wierucka (Rio Grande Krosinko) na Cykorze – dla tej pary były to dopiero trzecie wspólne zawody. Druga była Hanna Pszkit na Walnut Samson, a trzecia Adriana Czarnecka (KJ Jolly Jumper Węglewskie Holendry) na Pasjonata Liza

W kategorii midi tytuł obroniła blisko 12-letnia Michalina Jach (KJ Herkules Wapno) dosiadająca 12-letnią Kreskę. Drugie miejsce wywalczyła Zofia Wierucka (Rio Grande Krosinko) na Lunie, a trzecie Zofia Kamińska (KJ Ranczo Kołata) i Pasjonata Parys.

W maxi o kolejności na podium zdecydowały różnice mniejsze niż sekunda. Triumfowała Helena Gola (KJ Podkowa Gruszczyn) na Mernie, dla której był to jeden z ostatnich występów w kucach.

Druga była Pola Szulczyńska (KJ CH Jaszkowo) na River Lilly, a trzecia Matylda Reszelska (KJ Fundacja Zawsze Razem Ranczo Kołata) na Portosie.

W sobotę zakończyła się walka w kat. OPEN. Złoto wywalczyła w niej Magdalena Dreger (KJ Brzóska Sport Horses) na koniu Khadir.

Prezes racockiego Klubu Jeździeckiego Michał Marcinkowski cieszył się, że pogoda dopisała, a rywalizacja była mocno sportowa.

„Mieliśmy tu przez cztery dni prawdziwie święto wielkopolskiego jeździectwa. Gospodarz toru Bartosz Skrzypczyk, od pierwszego dnia postawił parkury bardzo sprawiedliwe, pozwalające wprowadzić konie w tę trudną arenę. Potem jak u Hitchcocka – emocje rosły aż do finałów, które wyłoniły najlepszych skoczków regionu. Myślę, że debiut w roli organizatora tej imprezy nam wyszedł… z przytupem” – mówił.

Wiceprezes zarządu Wielkopolskiego Związku Jeździeckiego Bogna Sąsiadek podzieliła to zdanie, dziękując równocześnie organizatorom i sponsorowi głównemu.

„Doceniamy, że sami zgłosili chęć przeprowadzenia zawodów. Dziękujemy za to wydarzenie i gratulujemy wspaniałej organizacji, licząc… na cykliczną organizację tych mistrzostw w tym właśnie miejscu” – powiedziała.

Przedstawiciel głównego sponsora, czyli firmy Wechta, podkreślił, że „wspieranie takiej imprezy to zaszczyt”.

„Racot jako organizator nie tylko stanął na wysokości zadania, ale pokazał wręcz potęgę skoku, a cały zespół pasję i ogromne zaangażowanie. Jesteśmy dumni, że jako sponsor mogliśmy w tym wydarzeniu uczestniczyć, szczególnie, że sercem jesteśmy z Racotem związani. Stąd po-chodziły pierwsze nasze konie”
 – powiedział Aleksander Wechta.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Źródło: wzj

 

Shopping Cart
Scroll to Top