Po dwunastej eliminacji w Strzegomiu

Nie zabrakło emocji podczas minionego weekendu, w czasie którego w ramach fischer Strzegom Summer Tour rozegrane zostały Mistrzostwa Polski WKKW seniorów oraz dwunasta eliminacja Pucharu Polski WKKW.

Rywalizacja wśród seniorów była niezwykle emocjonująca. O zwycięstwie Jana Kamińskiego (Milanowska Fundacja na Rzecz Edukacji i Sportu) i Seniora w konkursie CIC3* zdecydowała dobra postawa w ujeżdżeniu i crossie oraz bezbłędna jazda w próbie skoków, która ostatecznie dała parze złoty medal Mistrzostw Polski WKKW seniorów. Jan Kamiński do rankingu Pucharu Polski WKKW dopisał sobie za zwycięstwo największą liczbę punktów (85), ale i tak w rankingu daje mu to dopiero ósme miejsce. Pierwsze miejsce w rankingu Pucharu Polski WKKW 2018 po dwunastej eliminacji utrzymał Mateusz Kiempa (CSJ Coval), na drugie miejsce wysunęła się srebrna medalistka Mistrzostw Polski WKKW 2018 – Joanna Pawlak (KJ Pawlak Equestrian), wyprzedzając Pawła Warszawskiego (SJ Baborówko), który z miejsca drugiego znalazł się na miejscu trzecim.

Bez zmian w rankingu młodych jeźdźców. Tutaj pierwsze miejsce zajmuje Wiktoria Knap (ZKS Drzonków), drugie miejsce zależy do Pauliny Maciejewskiej (ZKS Drzonków), a miejsce trzecie – do Roksany Fortuniak (KJ Pawlak Equestrian).

W rankingu juniorów na pierwsze miejsce z miejsca drugiego awansowała Julia Gillmaier (KJ Gillmaier), która wyprzedziła Filipa Dziubę (KJ Jaroszówka), który zajmuje teraz miejsce drugie. Trzecią pozycję obejmuje Helena Zagała (SKJ WJ Piaseccy Equestrian).

W kategorii juniorów młodszych pozycję lidera utrzymał Diego Pieniaszek (Pomorska Liga Jeździecka), mimo że zawodnik nie zebrał punktów w Strzegomiu z powodu eliminacji. Tuż za nim po dwunastej eliminacji w rankingu znajduje się Karolina Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice) z 10 punktami straty do lidera. Miejsce trzecie należy do Gabrieli Kozłowskiej (SJ Baborówko).

W rankingu młodzików Julia Witkowska (SKJ Beckersport Raszyn) obroniłapierwszą pozycję, a Paulina Kiempa (HKS Lotna Słupsk) – pozycję drugą. Na miejsce trzecie wysunęła się Klaudia Gawdzik (KJ Aromer).

Po dwunastej eliminacji w kategorii amatorów pierwsze miejsce ex aequo zajmują Magda Mirosz (SKJ Grobice) i Julia Bronś (KJ Pawlak Equestrian). Miejsce trzecie należy do Joanny Gardulskiej (KJ Facimiech).

W rankingu klubowym pierwsze miejsce zajmuje obecnie KJ Pawlak Equestrian, miejsce drugie należy do ZKS Drzonków, a miejsce trzecie – do SJ Baborówko.

Trzynasta eliminacja Pucharu Polski WKKW odbędzie się w Facimiechu za dwa tygodnie – w dniach od 31 sierpnia do 2 września 2018 roku.

Więcej informacji i pełne rankingi na:

www.ppwkkw.pl

Shopping Cart
Scroll to Top