„PARTNERSTWO NA MEDAL” relacja z konferencji

 

Relacja z konferencji PZJ „Partnerstwo na medal”

Konferencja „Partnerstwo na medal – połączenie doświadczenia i nauki dla profesjonalnego rozwijania sportu jeździeckiego” – torowanie drogi dla lepszej przyszłości jeździectwa.

W dniach 22-23 stycznia odbyła się organizowana przez Polski Związek Jeździecki wraz z Torem Wyścigów Konnych Służewiec i Grupą MTP konferencja „Partnerstwo na medal”. Podczas dwóch dni wydarzenia miało miejsce 26 wykładów i warsztatów na sali głównej i w salach tematycznych. Obecnych na miejscu było 31 prelegentów z kraju i zagranicy, a w konferencji łącznie wzięło udział pod 500 osób.

Wśród prelegentów warto wymienić między innymi: Sue Dyson, Henrik Ankarcrona, Susan Kjaergaard. Ich spostrzeżenia i wiedza obejmowały szeroki zakres dobrostanu koni i jeźdźców, przyczyniając się do ogólnego sukcesu wydarzenia i rozwoju dyscypliny.Uczestnicy aktywnie brali udział w prowokujących do myślenia dyskusjach panelowych i angażujących warsztatach. Poruszano tematy takie jak psychologia treningu koni, biomechanika koni, organizacja zawodów i wydarzeń jeździeckich, weterynaria oraz aspekty wizerunkowe i prawne w jeździectwie. Wszystkie tematy wywołały ożywione dyskusje i zapewniły cenne wnioski dla uczestników. Podczas konferencji uznano osiągnięcia współczesnej nauki za dobrą platformę wymiany informacji i rozpoczęcia dyskusji, co jest właściwe dla naszych przyjaciół – koni.

Konferencja zapewniła wiele możliwości nawiązywania kontaktów, umożliwiając uczestnikom kontakt z liderami branży i potencjalnymi współpracownikami. Odbyło się wiele owocnych dyskusji, kładąc podwaliny pod przyszłe partnerstwa i inicjatywy.

Jako federacja jeździecka zdecydowaliśmy się na odważny krok podjęcia wspólnego dialogu o przyszłości naszych dyscyplin i całej branży. Budujące jest to, że do rozmowy na ten temat przystąpili zarówno wysokiej klasy profesjonaliści, jak i pasjonaci koni. I wszyscy jesteśmy zgodni, że zmiany wymagają czasu i otwartego spojrzenia na pewne zagadnienia. Jednocześnie bez zmian pozostaje jedno – koń i jego dobrostan zawsze będzie w centrum naszego największego zainteresowania.

powiedziała Kaja Koczurowska Wawrzkiewicz, wiceprezes zarządu Polskiego Związku Jeździeckiego.

Zastanawiając się nad sukcesem konferencji „Partnerstwo na medal”, jesteśmy podekscytowani duchem współpracy i innowacyjnymi pomysłami, którymi dzielono się podczas wydarzenia. Wygenerowany rozmach i szerokie podejście do sprawy bez wątpienia popchnie naszą branżę do przodu.

Źródło: pzhk.pl

Shopping Cart
Scroll to Top