NIEPOKONANY NERETNIEKS

Grand Prix zawodów CSI2* Biskupiec wygrał reprezentant Łotwy – Kristaps Neretnieks.

41 par wystartowało w konkursie Grand Prix, o puchar firmy Linodrób, zaliczanym do światowego rankingu. Parkur podstawowy o wysokości 145 cm, składający się z 13 przeszkód bezbłędnie pokonała szczęśliwa trzynastka reprezentująca 4 państwa, a w finałowym barażu walka była bardzo zacięta. Podobnie jak wczoraj, najlepszy przejazd należał do Łotysza – olimpijczyka z Tokio – Kristapsa Neretnieksa na 9-letnim ogierze Jupiter.

„Fantastycznie jest wygrywać, a dwa dni pod rząd – to świetne uczucie. Dziś w parkurze podstawowym moim wyzwaniem było to, aby trochę uspokoić i zwolnić mojego konia, aby jechać dokładnie. Jest naturalnie bardzo szybki, więc w rozgrywce było już dużo łatwiej! Było tu wielu dobrych zawodników, którzy potrafią jeździć bardzo szybko – dziś miałem szczęście i byłem od nich niewiele lepszy. To naprawdę świetne zawody, na pewno będę tutaj wracał.” – mówił zwycięzca.

Historia lubi się powtarzać – także w zeszłym roku oba konkursy zaliczane do światowego rankingu wygrała jedna para. Dziś to właśnie oni musieli zadowolić się miejscem drugim – Marek Lewicki i 10-letnia La Pezi. Na trzecim miejscu uplasował się Tomasz Miśkiewicz dosiadający klaczy Stakkato Lazar.

Konkurs Medium Tour Final, o puchar Wójta Gminy Biskupiec, wygrał Litwin Kristupas Petraitis na koniu Baironas. Miejsce drugie zajęła Anna Stasiak na klaczy Con Cordia, a trzecie Aleksandra Wypchło na Girl RV.

Maria Gonciarek na klaczy Laskana triumfowała w finale Elite Tour, o puchar Euro Trans-Sped Kwidzyn. Na drugim miejscu uplasowała się Paulina Pierzyńska na koniu Granit, a trzecia była Emilia Krześlak na Golden II.

 

Źródło: pzj.pl

Shopping Cart
Scroll to Top