NIE ZYJE LEGENDARNY CALIDO I

Stacja ogierów Maas J. Hell poinformowała, że za radą lekarzy weterynarii podjęto trudną decyzję. Na wiecznie zielone pastwiska odszedł śnieżnobiały Calido I (Cantus- Coriander). Holsztyn był jednym z najważniejszych reproduktorów skokowych na świecie.  

 Calido I po Cantus od Baroness po Coriander urodził się 2 kwietnia 1991 roku u Heiniego i Matthiasa Kahlerów. Wśród jego przodków trzykrotnie występuje Cor de la Bryere AN, Cottage Son xx i angloarabski Ramzes, a dwukrotnie Anblick xx. Zarówno strona matki, jak i ojca obfituje w wybitne konie sportowe. Nieprzeciętny talent przekazuje także sam Calido I. Holsztyński ogier, odkryty przez Maasa J. Hella, ma 115 licencjonowanych synów na całym świecie, a ponad 400 jego potomków  odniosło sukcesy na parkurach aż do poziomu międzynarodowego. Suma nagród potomstwa Calido I to ponad 6 milionów euro. 


Do najwybitniejszych koni po Calido I należą klacz Calanda, dosiadana przez Marcusa Ehninga, King van Essene znany ze startów pod pod Thibeau Spits z Belgii, wałach Carlucci, który zdobył złoto Mistrzostw Niemiec i Europy 2023 z Brianne Beerbaum, ogier Coupe de Coeur, mistrz Niemiec pod Rene Tebbelem, licencjonowana DSP Cashmoaker (Denis Nielsen) czy klacz K Club Lady, zdobywczyni Pucharu Narodów w Aachen (Cian O’Connor). Na Igrzyskach Olimpijskich 2008 wystartowały 3 konie po Calido I: Noblesse M (Pius Schwizer/SUI), California (Taizo Sugitani/JPN) i Cajak (Eiken Sato/JPN). Nasienie ogiera jest wciąż dostępne. 


Siwy, mierzący 167 cm holsztyn niemal całe życie spędził w stacji ogierów Maas J. Hell w Klein Offenseth. Był oczkiem w głowie luzaczki i zawsze chwytał za oko charyzmą, prezencją i witalnością. Odszedł w wieku 32 lat. 

Źródło: equista.pl

Shopping Cart
Scroll to Top