NAJLEPSZE JEŹDZIECKIE WYNIKI DLA POLSKI W DNIACH 19-22.05.2022 r.

Sezon w pełni. Najlepsze jeździeckie wyniki dla Polski w dniach 19-22.05.2022 r. w międzynarodowych turniejach uzyskali:

Podczas międzynarodowego turnieju w Olszy większość konkursów wygrali reprezentanci Polski. Dawid Kubiak wygrał konkurs Grand Prix, Kamil Grzelczyk triumfował w piątkowym konkursie zaliczanym do światowego rankingu. W średniej rundzie konkursy wygrali Antoni Strzałkowski i Zofia Gintowt – Juchniewicz. W małej rundzie we wszystkich konkursach zwyciężyli reprezentanci Polski – Marta Konarska, Nadia Lehmann i Anna Stasiak. W konkursach rundy dzieci najlepsi byli Paulinna Pellowska, Kevin Pszowski i Paulina Słoniec.

W pierwszym tegorocznym seniorskim Pucharze Narodów w Aalborg, polska kadra w składzie: Jarosław Skrzyczyński, Adam Grzegorzewski, Maksymilian Wechta i Przemysław Shamac Konopacki zajęła 6 miejsce. Po pierwszym turnieju rozgrywek European Equestrian Federation EEF Nations Cup Polska zajmuje trzecie miejsce w europejskim rankingu ligi północnej. W turnieju w Danii świetnie, spisała się para Jarosław Skrzyczyński i wyhodowany w Stadnina Koni Opypy ogier JERICO – 2 miejsce w sobotnim konkursie LR 150 cm i była to też najlepsza polska para w finałowym konkursie Grand Prix CSIO.

W Kronenberg Hymn Polski grano trzykrotnie dla Daria Kobiernik, Anna Szary-Ziębicka i Pauliny Sawickiej a Aleksandra Kierznowska w finałowym konkursie Grand Prix zajęła 9 miejsce.

W zawodach w ujeżdżeniu zaliczanych do rankingu Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej CDI-W w Ołomuńcu w Czechach, Katarzyna Milczarek w konkursie GPF zajęła trzecie miejsce z wynikiem 71,695% a Anna Maria Gawłowska była piąta z 65,545%.

W zawodach w woltyżerce w Kaposvar najlepiej spośród reprezentacji Polski wypadła Anna Skoczek zajmując drugie miejsce w kat. CVIJ1*.

W kraju – eliminacje do OOM w ujeżdżeniu w Becker Sport Equestrian Center wygrały zawodniczki z Mazowsza Lena Sławek z KS Centurion i Maria Charaszkiewicz. W konkursach ZO w Becker Sport w ujeżdżeniu formą błyszczała Teresa Tomaszawska z JKS Equita, która wygrała pięć konkursów w małej i dużej rundzie.

W WOSiR Drzonków konkursy ogólnopolskiej rundy Grand Prix wygrała Katarzyna Konarska z LKS Stragona.

W finałowych konkursach ZO DiM w Jaszkowie zwyciężyli: Zofia Cicha, Hanna Pszkit, Oliwia Białkowska z KJ Cavallino, Daria Fediow z KJ PODKOWA GRUSZCZYN, Zofia Hart Dyke z KJ Akademia Kucaniaa, Mikołaj Kaczmarek z KS Jumping, Maja Nagła z KJ Stajnia Adamus oraz Irena Bigaj z KS Faruk.

W krajowych zawodach w WKKW w Białce rundę CNC1* wygrała Aleksandra Stańska Z KJ PonySport, rundę CNC 100 Maria Steczowicz z SKJ Grobice, rundę CNC 80 na kucach Mila Gomulec z KJ Facimiech, rundę CNC 80 Marta Grygierek z KJ Facimiech.

Gratulacje !!

 

Źródło: pzj

Shopping Cart
Scroll to Top