NAJLEPSZE JEŹDZIECKIE WYNIKI 21-25 września 2022

W minionym tygodniu reprezentanci Polski startowali w międzynarodowych turniejach w Powożeniu, WKKW, w Skokach przez przeszkody i w Sportowych rajdach konnych:

  • Mistrzostwa Świata w Powożeniu zaprzęgami 4-konnymi – Pratoni del Vivaro we Włoszech – Piotr Mazurek;
  • Mistrzostwa Świata Młodych Koni w skokach w Lanaken w Belgii – Jan Bobik, Łukasz Jończyk, Józef Pekaniec, Martin Rozynek, Mateusz Tyszko;
  • CSIO Kronenberg Finał CSIO Youth Nations Cup w Holandii – Aleksandra Kierznowska, Aleksander Lewandowski, Lena Maruszak, Juliana Suska, Maximilian Parkitny, Iga Biegalska, Daria Pietrzak, Laura Klapinska, Lena Oleszkiewicz, Natalia Stefanska, Malgorzata Babczynska, Julia Ganowska, Roksana Nawrocka, Zuzanna Przybylska, Kevin Pszowski, Kornelia Kurleto,
  • CSI2 Riesenbeck w Niemczech – Jarosław Skrzyczyński, Leszek Gramza, Zuzanna Kucharska;
  • CSI2 Deurne w Holandii – Przemysław Konopacki, Andrzej Opłatek, Michał Ziębicki, Anna Szary-Ziębicka, Adrianna Ostrowska;
  • CCI3-S Münster-Handorf w Niemczech – Wiktoria Knap;
  • CCI2-S Wesel-Obrighoven w Niemczech – Gabriela Kozłowska;
  • CEI Samorin – Natalia Palczak, Beata Dzikowska, Weronika Suwała, Barbara Rygol;

Najlepsze wyniki minionego tygodnia na międzynarodowych arenach:

W Kronenberg – kadra juniorek w składzie: Lena Oleszkiewicz, Iga Biegalska, Daria Pietrzak i Natalia Stefańska wywalczyła drugie miejsce w Finale FEI Youth Nations Cup. W kategorii dzieci formą błyszczała 13 letnia Małgorzata Babczyńska, która na koniu PLUTO 75 wygrała dwa konkursy (w tym Grand Prix CSIOCH) i raz była druga. Aleksandra Kierznowska zwyciężyła w młodzieżowym Grand Prix CSIOY i wywalczyła trzecie miejsce w finałowym rankingu Bemer Young Riders Tour 2022.

W Lanaken – Mateusz Tyszko na 5 letnim ogierze FUERTE FERRERO / Caruso x Landiunge/ należącym do spółki Winderen zajął szóste miejsce w Mistrzostwach Świata Młodych Koni.

W Riesenbeck – Jarosław Skrzyczyński na klaczy KARANZA VAN DE BOOMGAARDSCHUUR wygrał konkurs otwarcia 135cm i był trzeci w 140cm.

W Deurne – Przemysław Konopacki w konkursie Grand Prix był trzeci na klaczy EXPRESSION’QUILL, Anna Szary Ziębicka na koniu BIMBER  BOY zajęła drugie miejsce w Finale rundy CSIYH a Adrianna Ostrowska na og LANDMEISTER VDL była również druga w 135.

W Münster-Handorf – Wiktoria Knap w 3* zawodach CCI zajęła 10 miejsce na koniu QUINTUS z wynikiem 38,8 pkt.

W Wesel-Obrighoven – Gabriela Kozłowska w 2* turnieju CCI zajęła drugie miejsce na koniu QATAR M z wynikiem 28,4 pkt.

W Samorin – Natalia Palczak na arabskiej klaczy MODELINA wyhodowanej przez Agnieszkę Wójtowicz zajęła drugie miejsce na dystansie 160km. W 2* rajdzie Beata Dzikowska na koniu WIELKI ALEXANDER (hodowca Krzysztof Zakolski) zajęła również drugie miejsce. W 1* rajdzie Barbara Rygol była czwarta na wyhodowanym w SK Michałów koniu WERK.

W Pratoni del Vivaro – Piotr Mazurek powożący czwórką koni polskiej hodowli: BANKIER (hodowca Tadeusz Lipiński), BLIZARD (hod. Edmund Kadziszewski), ERAZMUS (hod. SK Nad Wigrami), SANTORINI (hod SO Książ) ukończył start w Mistrzostwach Świata na 27 miejscu z wynikiem 232.63 pkt.

W kraju ostatnie finały w rozgrywkach Polskiej Ligi Jeździeckiej w Warce wygrali: Wiktoria Kaźmierska, Natalia Sydow, Damian Ostręga i Jakub Krzyżosiak oraz ekipa KJ Trachy w DPP.

Zwycięzcy Polskiej Ligi Jeździeckiej 2022

Runda Złota – Jakub Kubiak / KJ SO Łąck

Runda Srebrna – Andrzej Głoskowski / KJ Infernal Team

Runda Brązowa – Marta Szrajer / Kielecki KJ

Runda Młodzieżowa – Wiktoria Kaźmierska / TKJ Garbówek

Drużynowy Puchar Polski – KJ Ślęża Wrocław

W Mosznej rozdano medale MP Młodzików, Dzieci, Kuców w WKKW:

Podium MP Młodzików:

1m. Zofia Lemańska / BPK

2m. Michalina Paterska / LKS Strgona Strzegom

3m. Lena Ciszek / KJ PonySport

Podium MP Młodzików – kuce:

1m. Magdalena Rybowicz / KJ Facimiech

2m. Blanka Okoczuk / KJ Szarża im. 8 Pułku Ułanów Ks. Józefa Poniatowskiego

3m. Lena Ciszek / KJ PonySport

Podium MP Dzieci:

1m. Sonia Dźwigalska / Equikam Sp. z o.o. Milanówek

2m. Maria Figarska Głąb / KJ Szarża im. 8 Pułku Ułanów Ks. Józefa Poniatowskiego

Podium MP Kuców:

1m. Ewa Kesler / Fundacja Horse Sport

2m. Justyna Krupa / KJ Facimiech

3m. Irmina Mozolewska / UKS Akademia Jeździecka

W Malichowie rozegrano MPMK w sportowych rajdach konnych w których zwyciężyli:

W kat koni 6 letnich – ogier oo VAĆPAN / Mąciwoda / Arbil x Vahta / Aspect/ wyhodowany przez Krzysztofa Czarnotę dosiadany przez Jakuba Chmielowca z KJ Champion.

W kat koni 5 letnich – klacz oo FARILLA / Maran / FS Bengali x Floriana / Aslan/ wyhodowana przez Romana Żurawskiego, będąca wł. Andrzeja Korabika, dosiadana przez Michała Bochenka z KJK Pod Żubrem.

W kat koni 4 letnich – ogier oo ORLAN /Aja Angelo / WH Justice x Orlanka / Aslan/ wyhodowany przez Pawła Redestowicza, będący wł. Anny Hajkowicz, dosiadany przez Milenę Kamodę ze Stow. Hladon.

Gratulacje !!!

Źródło : pzj

Shopping Cart
Scroll to Top