NAJLEPSZE JEŹDZIECKIE WYNIKI 12 -17 LIPCA 2022

Reprezentanci Polski startowali w międzynarodowych turniejach w skokach przez przeszkody i w powożeniu w :

  • Mistrzostwa Europy Młodych Jeźdźców U21 Oliva w Hiszpanii – Mikołaj Barański, Aleksandra Kierznowska, Maximilian Parkitny, Juliana Suska, Olga Skrobacz
  • Mistrzostwa Europy Juniorów U18 Oliva – Klara Kozioł, Róża Konieczna, Daria Pietrzak, Natalia Stefańska, Maria Brańka Borja
  • Mistrzostwa Europy Dzieci U14 Oliva – Małgorzata Babczyńska, Julia Ganowska, Roksana Nawrocka, Kevin Pszowski, Michalina Łącka
  • CSIO5 Falsterbo w Szwecji – Maksymilian Wechta
  • CAI2 Szilvásvárad na Węgrzech – Aleksander Fularczyk
  • CSI Biskupiec w Polsce – m.in. z udziałem kadrowiczów – Wojciech Wojcianiec, Marek Lewicki, Iga Biegalska, Julia Błaszczak, Kamil Grzelczyk
  • CSI Samorin na Słowacji – Jarosław Skrzyczyński, Monika Grundkowska, Eliza Zawadzka, Damian Ostręga, Krzysztof Złocki, Filip i Patryk Skrzycyzńscy, Agnieszka Cebulak, Roksana Bugaj
  • CSI Zuidwolde w Holandii – Adrianna Ostrowska, Oliwia Ostrowska
  • CSI Valkenswaard w Holandii – Łukasz Brzóska

Młodzieżowe Kadry w Mistrzostwach Europy w Oliwie zespołowo wywalczyły następujące pozycje : Juniorzy – miejsce 6, dzieci – miejsce 10 i młodzi jeźdźcy miejsce 15. Indywidualnie najlepiej spośród reprezentantów Polski wypadli : Małgorzata Babczyńska zajęła 5 miejsce w ME Dzieci, Klara Kozioł w juniorach wywalczyła miejsce 25 a najlepszy z kadry MJ Mikołaj Barański był 54. Konkurs pocieszenia rundy Dzieci wygrał Kevin Pszowski w Aleksandra Kierznowska w konkursie pocieszenia rundy MJ zajęła 3 miejsce.

Podczas CSI w Samorin formą błyszczał Jarosław Skrzyczyńskiski, który wygrał trzy konkursy. Na koniu Inturido był najlpeszy w 2*140, na Santos Hippica w 2* 135 i na Quick Stepie w 3* 140. Eliza Zawadzka na koniu Dior V wygrała jeden z konkursów rundy juniorskiej i była trzecia w juniorskim Grand Prix.

W Falsterbo Maksymilian Wechta na koniu Cassiopeia wygrał konkurs Barier i był siódmy w jednym z konkursów 145cm, na ogierze Chepettano najtrudniejszy konkurs zawodów 5* Grand Prix 160cm ukończył z 8 pkt.

W KJ Lotar Biskupiec przebojem zawodów okazała się bardzo obiecująca para Marek Lewicki i klacz La Pezi, która wygrała oba konkursy zaliczane do światowego rankingu FEI – konkurs Grand Prix i piątkowy konkurs 145. Hymn Polski w Biskupcu był grany również dla – Wojciecha Wojciańca, Pauliny Słoniec ( dwukrotnie ), Mateusza Tyszko ( dwukrotnie ), Malwiny Urbańskiej, Adama Nicponia, Marty Konarskiej, Zuzanny Niziołek, Julii Mattsson, Kacpra Niewiadomskiego, Eryki Mikołajczyk i Jakuba Kubiaka.

W 2* turnieju w powożeniu w Szilvásvárad Aleksander Fularczyk powożący parą koni Edje i Elect Me Okydo zajął drugie miejsce.

W Valkenswaard Łukasz Brzóska na ogierze Dark’Ann wygrał 1* konkurs 125cm.

W kraju, w konkursie Grand Prix ZO w BeckerSport zwyciężyła Maria Pietrusińska z KS Master Film Wilcza Góra

Finały ZO DiM w Dąbrówce Małej wygrali: Maja Głoskowska KJ Infernal Team Stajnia Golesze Gabriela Lewandowska, Zofia Krzeszewska i Zofia Hart z KJ Akademia Kucania , Filip Czeszejko-Sochacki z JKS u Robsonów, Nadia Głębocka z JKS Stajnia Barłomino, Hubert Aniołek z SKJ Pony Power, Amelia Depta z Pomorskiej Ligi Jeździeckiej oraz Natalia Potrzebowskaz z Klub Jeździecki Koko Brzeźniki.

W Walewicach w krajowych zawodach w WKKW triumfowali :

CNC2* – Grażyna Niezgoda / LKJ GABON Walewice 32,8 pkt

CNC1* – Zofia Steczowicz / SKJ Grobice 40,8 pkt

CNC 100 – Katarzyna Miętus / KS Gillmaier 31,8 pkt

CNC 90 – Jolanta Tarczyńska / LZJ Drama Zbrosławice 29,3 pkt

CNC 80 – Antonina Marcinkowska / SKJ WJ Piaseccy Equestrian 35 pkt

CNC 70 – Katarzyna Bekiesz / WKJ Lublin 32,9 pkt

CNC 70 kuce – Pola Piotrowska / SKJ Grobice 36,8 pkt

CNC 80 kuce – Antonina Marcinkowska / SKJ WJ Piaseccy Equestrian 35 pkt

CNC 90 kuce – Amelia Sygnat / Klub Jeździecki Szarża im. 8 Pułku Ułanów Ks. Józefa Poniatowskiego 58,2 pkt

Gratulacje !!!

Źródło: pzj

Shopping Cart
Przewiń do góry