Na starcie przed trzecią eliminacją Pucharu Polski WKKW w Sopocie

Dwa kolejne weekendy to trzecia i czwarta eliminacja Pucharu Polski WKKW na Hipodromie Sopot. W ramach najbliższych zawodów w dniach od 26 do 29 kwietnia rozegrane zostaną międzynarodowe konkursy CIC1*, CIC2*, CIC3* i CCI1* oraz krajowe konkursy CNC L i CNC P. Punkty będą mogli zbierać zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych.

W ramach trzeciej eliminacji Pucharu spośród seniorów wystartuje cała pierwsza trójka. Z pierwszej pozycji w rankingu będzie rywalizować Joanna Pawlak (KJ Pawlak Equestrian), z drugiego miejsca – Mateusz Kiempa (CSJ Coval), z trzeciego –  Paweł Warszawski (SJ Baborówko).

Wśród juniorów szansę na umocnienie swojej pozycji będzie miała zajmująca obecnie pierwsze miejsce Helena Zagała (SKJ WJ Piaseccy Equestrian). Przeszkodzić w tym będzie jej mogła Aleksandra Chmielińska (LKJ Hippologia Strzegom), która obecnie zajmuje drugą pozycję ze stratą 10 punktów.

Ponieważ podczas trzeciej eliminacji w Sopocie nie stawi się Weronika Rozbiewaska (SKJ WJ Piaseccy Equestrian), w kategorii juniorów młodszych stratę będzie mógł odrobić Diego Pieniaszek (Pomorska Liga Jeździecka). Obecnie znajduje się on na drugiej pozycji ex aequo z Karoliną Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice), która także nie będzie obecna podczas trzeciej eliminacji.

W młodych jeźdźcach o utrzymanie pozycji liderki będzie walczyć Julia Elzanowska (SJ Baborówko). Na starcie pojawi się także Weronika Krzyśpiak (KJ Dziecinów), która obecnie zajmuje pozycję trzecią.

Wśród amatorów na starcie zobaczymy Julię Bronś (KJ Pawlak Equestrian) i Magdę Mirosz (SKJ Grobice), które zajmują ex aequo pierwszą pozycję.

W ramach konkursów międzynarodowych na Hipodromie Sopot w ten weekend zobaczymy gwiazdy światowego WKKW, m.in. Andrew Hoya (AUS), Dirka Schrade (GER), Andreasa Osholta (GER).

Zawody na Hipodromie Sopot rozpoczynają się już dziś, kiedy zostanie rozegrana próba ujeżdżenia. W piątek i sobotę odbędzie się próba terenowa, a w niedzielę – skoki przez przeszkody i dekoracje zwycięzców.

Pełne rankingi Pucharu Polski WKKW 2018 dostępne są na: www.ppwkkw.pl.

Shopping Cart
Scroll to Top