Między eliminacjami w Sopocie

Mimo trudnego zadania i sporej międzynarodowej konkurencji, Polacy zaprezentowali dobrą formę podczas pierwszej części dwutygodniowego touru WKKW, która odbyła się w miniony weekend na Hipodromie w Sopocie. W rankingach większości kategorii spore zmiany, ale zawodnicy nie mogą zwolnić tempa, ponieważ w przyszły weekend odbędzie się czwarta eliminacja Pucharu Polski WKKW.

Wśród seniorów, po znakomitej jeździe w konkursie CIC3*, na pierwsze miejsce w rankingu Pucharu wysunął się Mateusz Kiempa (CSJ Coval). W klasyfikacji końcowej tego konkursu zajął on z Lassban Radovix świetne trzecie miejsce. Na drugim miejscu w rankingu uplasowała się Joanna Pawlak (KJ Pawlak Equestrian), a na trzecim – Marta Dziak-Gierlicz (SKJ Grobice).

Na pozycji liderki w rankingu młodych jeźdźców umocniła się Julia Elzanowska (SJ Baborówko), która zaprezentowała znakomitą formę w konkursie CIC2*, zajmując z Lucky Comeback ósme miejsce w klasyfikacji końcowej konkursu. Miejsce drugie po trzeciej eliminacji zajmuje Wiktoria Knap (ZKS Drzonków), a miejsce trzecie – Roksana Fortuniak (KJ Pawlak Equestrian).

Po trzeciej eliminacji pozycję liderki wśród juniorów obroniła Helena Zagała (SKJ WJ Piaseccy  Equestrian). Pozycję drugą objęła Pauline Wieczorek (LKS Dragon Nowelice), a na trzecie miejsce wysunęła się – Julia Gillmaier (KS Gillmaier), która z Quinton 14 zajęła dobre siódme miejsce w klasyfikacji końcowej konkursu CIC1*.

W juniorach młodszych pierwsze miejsce objął Diego Pieniaszek (Pomorska Liga Jeździecka). W tej kategorii w Sopocie zapunktowały Aurelia Zdanowska (Pomorska Liga Jeździecka), która obecnie zajmuje drugie miejsce w tej kategorii, oraz Justyna Kociankowska (Milanowska Fundacja na rzecz Edukacji i Sportu), która zajmuje pozycję trzecią.

Wśród młodzików pozycji liderki nie oddała po raz kolejny Zofia Złotnicka (SKJ WJ Piaseccy Equestrian). Na drugim miejscu uplasowała się Julia Witowska (SKJ Beckersport), a na trzecim Paulina Kiempa (HKS Lotna Słupsk).

W amatorach prowadzenie objęła Magda Mirosz (SKJ Grobice). Na miejsce drugie wysunął się Łukasz Częścik (SJ Poster), a na trzecie – Joanna Gardulska (KJ Facimiech).

W rankingu klubowym na prowadzenie wysunęło się Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko, dla którego punkty zbierali Paweł Warszawski, Małgorzata Cybulska, Julia Elzanowska i Gabriela Kozłowska.

W przyszły weekend czwarta eliminacja Pucharu Polski WKKW podczas Jeździeckiego Triathlonu WKKW na Hipodromie Sopot.

Shopping Cart
Scroll to Top