CSI2* Andalucía Pre-Sunshine Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Bardzo dobry tydzień startów Maksymilian Wechta zakończył bardzo udanym występem w konkursie Grand Prix 145 cm LR. Zawodnik dosiadał tu holsztyńskiej klaczy Quinchella. Para zakwalifikowała się do rozgrywki konkursu, gdzie również nie mieli błędów i ostatecznie uplasowali się na 6 miejscu. Z kolei wysokie, drugie miejsce Maksymilian Wechta wywalczył dzisiaj w konkursie 135 cm, gdzie dosiadał holsztyńskiego ogiera Cassiopeia. Na tym samym parkurze zawodnik miał jeden błąd w drugiej fazie w starcie na klaczy rasy SP Cortina i zajął 18 miejsce. Na czysto Maksymilian Wechta pokonał dzisiaj jeszcze parkur 125 cm, gdzie startował  na ogierze rasy SP Wimster (7 miejsce). W finałach CSIYH, zarówno na 7-letniej, holsztyńskiej klaczy Next One, jak i na 6-letnim, holsztyńskim ogierze Cordian, zawodnik miał po jednym błędzie i zajął odpowiednio 24 i 16 miejsce.

CSI2* Peelbergen (NED)

W konkursie Grand Prix CSI2* 145 cm, zaliczanym do LR, oglądaliśmy Przemysława Konopackiego w starcie na wałachu Pure Pasion From Second Life Z. Para w przebiegu podstawowym miała dwa błędy. Zawodnik wystartował też w finale Średniej Rundy 140/145 cm na klaczy Expression’Quill. Dzisiaj ta para niestety również nie ustrzegła się błędu i z parkuru zjechali z wynikiem 4 pkt karne. Trzeci bezbłędny przejazd na tych zawodach odnotowała za to 15-letnia Maria Noga, która na oldenburskiej klaczy Cabanna 2 wywalczyła dzisiaj 3 miejsce w finale 125 cm.

CSI3* Spring MET, Oliva Nova (ESP)

Adam Grzegorzewski, po dniu przerwy od startów, zmierzył się dzisiaj z dwoma konkursami LR. W niższym, na poziomie 145 cm, wystartował na irlandzkiej klaczy Valanna. Z jednym błędem w drugiej fazie zajęli 22 miejsce w klasyfikacji końcowej. W konkursie Grand Prix 150 cm, Adam Grzegorzewski dosiadał klaczy Fanfreluche de Rialfo Z i ten start zakończyli łącznym wynikiem 18 pkt karnych w przebiegu podstawowym.

Źródło: wechtaequestrian.com