Markus Fuchs, dziś 68-letni, przez lata był jednym z najlepszych skoczków na świecie. Jego sukcesy ukształtowały historię szwajcarskiego jeździectwa. Ma na swoim koncie wiele medali, szczególnie z ogierem Tinka’s Boy, z którym wywalczył między innymi drużynowe srebro Igrzysk Olimpijskich w Sydney. Po zakończeniu aktywnej kariery sportowej pracował jako trener w kraju i zagranicą, szkoląc między innymi Włochów. Teraz zajmie się przygotowaniem szwajcarskich wkkwistów do Igrzysk w Paryżu. 

Szwajcarska drużyna niedawno pożegnała zmarłą Lesley McNaught i to właśnie jej miejsce ma zająć Fuchs. Menadżerka sportowa Swiss Equestrian, Evelyne Niklaus, tłumaczy taką decyzję: “Od wielu lat jesteśmy związani z Markusem Fuchsem. Znamy jego umiejętności jako jeźdźca i trenera, a poza tym jest absolutnym graczem zespołowym. Jesteśmy przekonani, że będzie kontynuował obraną drogę i pomoże zawodnikom w rozwoju”. Markus Fuchs obejmie stanowisko trenera 1 lutego 2024 roku i będzie opiekował się teamem WKKW aż do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu tego lata.

Dla Markusa Fuchsa trenowanie zawodników WKKW to nowe wyzwanie, którego chętnie się podejmuje: Praca z drużyną WKKW – zwłaszcza w roku olimpijskim – bardzo mnie motywuje! Wymagania stawiane jeźdźcom i koniom są nieco inne niż w skokach przez przeszkody. To właśnie te subtelności zachęcają mnie do pracy! Lesley wykonała dobrą robotę, przejmuję świetny zespół. Naprawdę nie mogę się doczekać współpracy. 

Fuchs jako szkoleniowiec ma wsparcie Andrew Nicholsona, który odpowiada za jazdę terenową i Gillesa Ngovana, odpowiedzialnego za ujeżdżenie.

Źródło: https://www.swiss-equestrian.ch