MAGDA KAMIŃSKA-KUMOREK ZWYCIĘŻYŁA W RUNDZIE ZŁOTEJ POLSKIEJ LIGII JEŹDZIECKIEJ 2023

Od czwartku 28 września do niedzieli 1 października w RC Riding Center Sosnowice rozegrano finał Polskiej Ligii Jeździeckiej 2023. W Rundzie Złotej triumfowała Magda Kamińska-Kumorek (Klub Jeździecki Preria Wilkowice), drugie miejsce zajął Damian Ostręga (KS Jumping Team), trzeci był Jakub Kubiak (KJ Łąck).

„Jestem bardzo zadowolony, że tegoroczna edycja Polskiej Ligii Jeździeckiej cieszyła się dużą frekwencją, z roku na rok rośnie też poziom tych rozgrywek. Zawody w ramach PLJ rozgrywane są w wielu ośrodkach z bardzo dobrą infrastrukturą. Przygotowany przez Marca Debaere finał w Sosnowicach był wymagający, ale zawodnicy poradzili sobie bardzo dobrze. Jestem pod wrażeniem bardzo dobrej infrastruktury dla koni i zawodników w RC Riding Center Sosnowice” – podsumował Marcin Kamiński, prezes Polskiego Związku Jeździeckiego.

„Chciałbym pogratulować zwycięzcom i podziękować organizatorom tegorocznych rozgrywek Polskiej Ligii Jeździeckiej 2023” – dodał.

W ramach PLJ zawodnicy i konie konkurują w czterech kategoriach od Młodzieżowej, gdzie wysokość przeszkód na parkurze wynosi 110-115 cm,  poprzez Brązową i Srebrną, aż po Złotą z przeszkodami sięgającymi 145 cm. Dodatkową atrakcją jest Drużynowy Puchar Polski, gdzie rywalizują 4-osobowe drużyny.

W Rundzie Srebrnej PLI 2023 zwyciężył Kacper Niewiadomski (WKJ Lublin Stajnia Piker), drugi był Damian Ostręga  (KS Jumping Team Wiercany), a trzeci Grzegorz Nowak (KJK Fundacja Zatok).

W Rundzie Brązowej PLI triumfowała Emilia Dratwińska (Klub Jeździecki Preria Wilkowice), drugie miejsce zajęła Agnieszka Szynkolewska (KJ Trachy Gliwice), trzeci był Bartosz Gotner (WKJ Lublin Stajnia Piker).

Z Rundzie Młodzieżowej zwyciężyła Anna Pandel Jurajski (LKJ w Udorzu), druga była Irena Bigaj (KS Faruk), a trzeci Bartosz Gotner (WKJ Lublin).

Podium Drużynowego Pucharu Polski PLI to: KJ Trachy Gliwice, TKJ Garbówek i Klub Jeździecki Preria Wilkowice.

Źródło: pzj.pl

 

Shopping Cart
Scroll to Top