LUDGER BEERBAUM PRZECHODZI NA SPORTOWĄ EMERYTURĘ

Podczas CHIO w Aachen swoją sportową karierę zakończył Ludger Beerbaum.

Legenda opuszcza scenę.

40.000 widzów na stadionie głównym w Akwizgranie było świadkami oficjalnego zakończenia kariery sportowej Ludgera Beerbauma. Kariery, która rozpoczęła się w Dublinie w 1985 roku wraz z jego pierwszym występem w Pucharze Narodów. Reprezentował swój kraj 133 razy, wystąpił w 24 mistrzostwach. Jego Życiowy dorobek to 20 medali, w tym 12 złotych, z których najważniejsze było złoto olimpijskie w Barcelonie 1992 roku.

Pierwszy medal olimpijski – złoty – wywalczył drużynowo w 1988 w Seulu. Na kolejnych trzech olimpiadach zdobywał złote krążki, we wspomnianej już w Barcelonie w konkursie indywidualnym, w Atlancie i Sydney drużynowo. W 2004 w Atenach drużyna niemiecka, z nim w składzie, również wywalczyła złoty medal, jednak okazało się, że koniowi Beerbauma podano niedozwolone środki i został zdyskwalifikowany, a Niemcy spadli na trzecie miejsce w klasyfikacji.

Tegoroczny Rolex Grnad Prix CHIO w Aachen, w którym brał udział 35 razy, okazał się Jego ostatnim konkursem. Po raz ostatni imponująco zademonstrował swoje umiejętności jeździeckie.

Źródło: ludger-beerbaum.de

Shopping Cart
Scroll to Top