Kolejne gwiazdy na Cavaliadzie

Ostanie dni przed zawodami zawsze jeszcze przynoszą zmiany w zgłoszenia. Ze startu w Poznaniu zrezygnowała zapowiadana przez nas młoda Holenderka SanneThijssen, ale w jej miejsce pojawiły się dwie inne gwiazdy światowego formatu. Już po raz trzeci do Poznania przejedzie JanneFriederike Meyer-Zimmermann z Niemiec. Po raz pierwszy nie tylko w Poznaniu ale i w Polsce pojawi się Pius Schwizer ze Szwajcarii.

Pius Schwizer – ma na swoim koncie brąz Igrzysk Olimpijskich (2008) i złoto mistrzostw Europy (2009) wywalczone w drużynie Szwajcarii. Dwa razy stał na podium Pucharu Świata. W 2010 przez pięć miesięcy pozostawał numerem jeden światowego rankingu. W 2014 roku został wybrany „Jeźdźcem Roku” w Szwajcarii. Zawodnik bardzo doświadczony, który w sierpniu skończył 55 lat. Prowadzi wraz z żoną ośrodek treningu jeźdźców i koni KlushofStables w Oensingen w Szwajcarii. W tym roku wygrał już 9 konkursów zaliczanych do światowego rankingu, ostatni dwa tygodnie temu na CSI4* w Monachium.

JanneFriederike Meyer-Zimmermann – reprezentantka Niemiec. Drużynowa Mistrzyni  Świata z 2010 roku. Złota medalistka Mistrzostw Europy Seniorów z roku 2009. Ze swoich dotychczasowych sukcesów najbardziej ceni sobie triumf w Wielkiej Nagrodzie Akwizgranu w roku 2011. Mieszka w Hamburgu, z wykształcenia jest dziennikarką, ale w 100% poświęca się profesjonalnemu jeździectwu jako zawodnik i trener. W tym roku wygrała Grand Prix prestiżowych zawodów w CSI3* Donaueschingen i przyczyniła się do  zajęcia przez Niemców drugiego miejsca w Pucharze Narodów na CSIO5* w Falsterbo. Był też szósta w hamburskim Derby.

Shopping Cart
Scroll to Top