JAN KAMIŃSKI ZWYCIĘZCĄ PUCHARU POLSKI WKKW 2023 W KATEGORII SENIORÓW 2023 r.

To już oficjalne! Jan Kamiński z klubu Equikam został zwycięzcą Pucharu Polski WKKW 2023 w kategorii Seniorów (455 pkt.), drugie miejsce zajął Paweł Warszawski (Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko) z wynikiem 440 pkt., a trzecia uplasowała się Wiktoria Knap (Equikam) z dorobkiem 432 pkt.

W weekend 4 – 6 sierpnia 2023 r. w Strzegomiu poznaliśmy zwycięzców Pucharu Polski WKKW w dziewięciu kategoriach. Tegoroczny cykl Pucharu Polski obejmował 13 zawodów rozegranych w Strzegomiu, Sopocie, Racocie, Baborówku, Kwiekach, Bogusławicach, Mosznej, Walewicach i Facimiechu. Finał rozpoczął się w piątek 4 sierpnia podczas Strzegom Summer Tour i w trzech kategoriach udało się go w sobotę rozegrać – Młodzicy, Amatorzy, konie 4 –letnie. Niestety z powodu ekstremalnych ulew przeprowadzenie niedzielnych prób terenowych było niemożliwe i rywalizacja w zawodach w Strzegomiu została przerwana.  W sześciu kategoriach – Seniorzy, Młodzi Jeźdźcy, Juniorzy, Juniorzy Młodsi oraz konie 5-letnie i konie 6-letnie, zdobywanie punktów Pucharu Polski zakończyło się podczas zawodów w Facimiechu (21-23.07).

W Pucharze Polski WKKW w kategorii Młodych Jeźdźców pierwsze miejsce zajęła Weronika Król (Stowarzyszenie Szkoła Sportów Konnych) z wynikiem 330 pkt. Druga uplasowała się Pauline Wieczorek (LKS Dragon Nowielice) – 315 pkt. Trzecie miejsce zajęła Kamila Cygan (KJ Pawlak Equestrian) z 295 punktami.

 

W Pucharze Polski WKKW w kategorii Juniorów zwyciężyła Zuzanna Społowicz (KJ Jaroszówka) – 275 pkt., drugie miejsce zajęła Karolina Miś (JKS Barłomino) – 245 pkt., trzecia była Pola Waśniewska (Equikam).

W kategorii Juniorów Młodszych zwyciężyła Irmina Mozolewska (UKS Akademia Jeździectwa Dąbrowica) z wynikiem 130 pkt., druga była Julia Golonek (KJ Dworzysko) – 120 pkt., trzecie miejsce zajęła Amelia Dancewicz (Zielonogórski Klub Sportowy) z wynikiem 105 pkt.

W kategorii Młodzików, z finałem w Strzegomiu, triumfowała Magdalena Zaręba (KJ Czarny Dunajec) z wynikiem 135 pkt., drugie miejsce zajęła Michalina Paterska (LKS Stragona Strzegom) – 110 pkt., trzeci był jej kolega klubowy Stanisław Konarski (LKS Stragona) ze 103 punktami.

W kategorii Amatorów, z finałem w Strzegomiu, zwyciężyła  Paulina Selega (LKS Moszna) z wynikiem 215 pkt., druga była Agata Charzyńska (KJ Aldragho) – 157 pkt., a trzecia Marta Trojan (Pomorska Liga Jeździecka) – 137,5 pkt.

W kategorii koni 4-letnich w Pucharze Polski WKKW, z finałem w Strzegomiu, zwyciężył należący do Katarzyny Kokowskiej Oris (125 pkt.). W kategorii koni 5-letnich wygrał należący do Mateusza Pabijanka Tango 310 (170 pkt.) W kategorii koni 6-letnich zwyciężył należący do klubu Equikam Jupiter (195 pkt.).

Partnerem finału Pucharu Polski w WKKW jest Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto. Sponsorem nagród jest firma Devoucoux, a polis ubezpieczeniowych dla zwycięskich koni Generali Polska.

Źródło: pzj.pl

Shopping Cart
Scroll to Top