INAUGURACJA CAVALIADY Tour 23/24 na warszawskim Torwarze

Inauguracja CAVALIADY Tour 23/24 na warszawskim Torwarze będzie stała na wysokim, sportowym poziomie. Do zawodów międzynarodowych w skokach przez przeszkody zgłosiło się ponad 200 par z 16 krajów. Dzwonek startowy wybrzmi już 16 listopada.

Powrót zawodów w Warszawie do rangi trzech gwiazdek sprawił, że nie tylko ilość, ale przede wszystkim poziom sportowy jaki reprezentują zgłoszeni robi wrażenie. Gwiazdą numer jeden będzie Gerco Schröder z Holandii – jeden z najbardziej utytułowanych skoczków świata, wicemistrz olimpijski, mistrz Europy i Świata. Kibice mogą się cieszyć na występ na CAVALIADZIE Felixa Hassmanna z Niemiec, który ma na swoim koncie ponad 100 zwycięstw w konkursach zaliczanych do światowego rankingu. Inne mocne nazwiska z krajów Europy zachodniej to: Stefan Eder z Austrii, Harm Lahde i Philip Ruping z Niemiec czy też Leon Thijssen i Jody van Gerwen z Holandii. Na starcie stanie też wielu zawodników z czołówki Ligii Europy Centralnej Pucharu Świata: lider subligi południowej Grek Angelos Touloupis, wicelider Andrea Herck z Rumunii oraz pierwsza trójka subligi północnej: Estonka My Relander i Łotysze Aleksandrs Sakurovs i Kristaps Neretnieks. Ten ostatni jest jedocześnie najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem spośród zgłoszonych, w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI). Neretnieks wygrał w tym roku 9 konkursów zaliczanych do LR, a w raz ze swoim najlepszym obecnie koniem Palladium KJV prowadzi w olimpijskim rankingu grupy C. Ze znanych kibicom CAVALIADY gości zagranicznych zobaczymy też Litwinów: Andriusa Petrovasa, Kristupsa i Matasa Petraitisów czy Estończyka Gunnara Klettenberga.

Na starcie nie zabraknie naszych najlepszych reprezentantów na czele z mistrzem Polski i liderem rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego Tomaszem Miśkiewiczem. Z pierwszej dziesiątki rankingu PZJ będą też: ośmiokrotny zwycięzca CAVALIADY Tour Jarosław Skrzypczyński, wicemistrz Polski Dawid Kubiak, Adam Grzegorzewski, Kamil Grzelczyk i Krzysztof Ludwiczak. Z młodego pokolenia zobaczymy miedzy innymi medalistki mistrzostw Polski juniorów i młodych jeźdźców: Darię Pietrzak, Julie Ganowską i Lenę Maruszak.

Podczas CAVALIADY w Warszawie w ramach zawodów CSI3*W zostanie rozegranych dziewięć konkursów w tym trzy zaliczane do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. W najważniejszym konkursie zawodów – niedzielnym Grand Prix, zawodnicy Ligi Europy Centralnej powalczą też o punkty do Pucharu Świata. Konkurs zaplanowany jest na godzinę 16:30. Uwagę kibiców przyciągną też konkursy rozrywkowe: w piątek Speed & Music, a w sobotę konkurs Barier. Mniej doświadczeni zawodnicy będą rywalizować w 6 konkursach CSIAm-A, w który po raz pierwszy prowadzona będzie przez cały sezon rywalizacja CAVALIADA Open Tour.

Kalendarz zawodów CAVALIADA Tour 2023/2024:

CSI3*W, CSI Am-A CAVALIADA Warszawa 16-19.11.2023

CSI4*W, CSI1*, CSIYH, CSI Am-A CAVALIADA Poznań 07-10.12.2023

CSI2*, CSI Am-A CAVALIADA Sopot 01-04.02.2024

CSI4*W, CSI Am-A CAVALIADA Kraków 22-25.02.2024

Źródło: cavaliada.pl

Shopping Cart
Scroll to Top