IMAG 2022 PO DWULETNIEJ PRZERWIE WRACA NA POLA GRUNWALDU

Pięćdziesięciu sześciu zawodników z jedenastu krajów, weźmie udział w „Majówce z łukiem i koniem”, XI Międzynarodowych Zawodach Łucznictwa Konnego – IMAG2022, jakie w dniach 30 kwietnia – 3 maja odbędą się na Polach Grunwaldu. Będą to największe zawody łucznictwa konnego w tej części Europy, które zorganizuje białostocka grupa AMM Archery we współpracy z Muzeum Bitwy pod Grunwaldem.

„Dzięki ponad dziesięcioletniej już, doskonałej współpracy z Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, wracamy „do domu”” – mówi Michał Sanczenko, założyciel AMM Archery pomysłodawca Majówki z Łukiem i Koniem. „Mówiąc „dom” mam na myśli Pola Grunwaldu, które od dekady w okresie początku maja, goszczą najlepszych łuczników konnych z całego świata. W tym roku poza czołówką europejską, przyjadą również do nas zawodnicy z Indonezji. Covidowe ograniczenia zmusiły nas do zawieszenia organizacji tej imprezy na dwa lata. Tęskniliśmy za tym miejscem, tą atmosferą, tymi ludźmi. Dlatego wracamy i od razu z przytupem” – dodaje Sanczenko.

International Mounted Archery Games 2022, ze względu na doświadczenie i profesjonalizm organizatorów, będą w tym roku również pierwszą odsłoną European Grand Prix w łucznictwie konnym – cyklu i najbardziej prestiżowych trzech imprez łuczniczo konnych, z wrześniowym finałem we Francji. Stąd też obecność całej europejskiej czołówki łuczników, którzy liczą na dobry wynik na starcie sezonu. Rywalizacja sportowa rozpocznie się 30 kwietnia, widowiskowym torem o nazwie Qabaq. Będzie to nowość na tej imprezie, która stanowi nasz ukłon w kierunku kibiców, ze względu na widowiskowość. Pierwszego maja rozegrany zostanie Tor Polski, drugiego konkurencja węgierska – Tower Track, aby trzeciego maja zakończyć rywalizację konkurencją koreańską – Raid Track.

Jak zawsze wśród faworytów zarówno IMAG2022 jaki Grand Prix, znajdują się reprezentanci naszego kraju. W składzie trzyosobowej reprezentacji na europejski cykl, znalazła się utytułowana Anna Sokólska – brązowa medalistka zeszłorocznych Mistrzostw Świata, które odbyły się w Iranie. Towarzyszyć jej będą: Wojtek Osiecki – aktualny Mistrz Europy i Bohdan Włostowski wicelider rankingu najlepszych polskich łuczników w 2021 roku.

Zawody na Grunwaldzie to też okazja, do startu dla utalentowanych juniorów. W tym roku wystartuje ich trzynastu. Młodzi jeźdźcy, będą zdobywać doświadczenia w starciu ze swoimi starszymi kolegami, często nauczycielami i trenerami, na jednej z największych imprez tego typu w Europie i na świecie. Licząc na doskonały występ wszystkich Polaków, zachęcamy do odwiedzenia Pól Grunwaldu w długi majowy weekend, lub śledzenia przebiegi zawodów w mediach społecznościowych. Emocje są gwarantowane.

International Mounted Archery Games 2022 – Majówka z łukiem i koniem – European Grand Prix stage 30 kwietnia – 3 maja 2022 Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku

 Źródło:ammarchery.pl

 

Shopping Cart
Scroll to Top