II Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Konnym. Pola Grunwaldu 2021

Drugi z rzędu tytuł Mistrzyni Polski dla Anny Sokólskiej

Anna Sokólska, zawodniczka AMM Archery Białystok, startująca na koniu o imieniu Czanar, obroniła zeszłoroczny tytuł Mistrzyni Polski w Łucznictwie Konnym. Po trzech dniach rywalizacji podczas II Mistrzostw Polski, które odbyły się 13 – 15 sierpnia 2021 r. i po zaciętej walce stanęła na najwyższym stopniu podium, potwierdzając swoją dominację na arenie krajowej. Tytuł Pierwszego Wicemistrza  przypadł Wojtkowi Osieckiem, na koniu Ballentine, reprezentującemu tajnie Grom. W ostatecznej klasyfikacji Osiecki, stracił do Sokólskiej 2 pkt. II Wicemistrzynią została Natalia Koprowska, startująca na klaczy Dumka.

„To niesamowite, jeszcze trudno mi w to uwierzyć” – Powiedziała Anna Sokólska tuż po ogłoszeniu wyników.

„Dziękuje kibicom i wszystkim przyjaciołom za wsparcie. To były ciężkie trzy dni zmagań, a presja związana z rangą zawodów i obroną tytułu trochę ciążyła. Cieszę się że wygrałam!”  – dodała Sokólska.

W rywalizacji udział wzięło udział rekordowa liczba 42 zawodników i zawodniczek w trzech kategoriach wiekowych – senior, junior i junior młodszy. Mistrzostwa Polski zostały rozegrane na trzech różnych konkurencjach: Tor Polski, Tor Węgierski i Tor Koreański. Ostateczny wynik był składową punktów z trzech dni rywalizacji, kiedy to rozgrywane były konkurencje polska, koreańska i węgierska.

W 13-sto osobowej klasyfikacji juniorów triumfował, debiutant Sebastian Prokop na koniu Koper reprezentujący barwy „Klubu Sportowego Stajnia Opalenie”. Na drugim stopniu podium uplasował się Aleks Marynowski na koniu Ballentine, trenujący w stajni Grom. Trzecie miejsce wywalczyła jedyna amazonka w tym gronie Wiktoria Balewska na koniu Ohara będąca koleżanką klubową zwycięscy klasyfikacji juniorów.

W kategorii juniorów młodszych (dzieci do lat 11) zwyciężył wychowanek stajni Grom – Patryk Strzępek dosiadający konia o imieniu Santos. Zaszczytny tytuł I Wicemistrza zdobył Sławek Włostowski , reprezentujący Klub Łucznictwa Konnego „Orkan”, startujący na koniu Alberto. Trzecie miejsce i tytuł II Wicemistrza otrzymała Emilia Szczesiul – AMM Archery na koniu Laufer. W tej grupie wiekowej udział wzięło 6 jeźdźców z całej Polski, a ich udział cieszy szczególnie za względu na wiek i chęć do rywalizacji.

Shopping Cart
Scroll to Top