HPP w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi na CAVALIADZIE!

W poprzednim sezonie na Cavaliadzie odbył się Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi, który stał się jednym z impulsów do rozegrania po raz pierwszy od 26 lat Mistrzostw Polski w tej konkurencji. W tym roku ponownie na arenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zagoszczą zaprzęgi czterokonne. Na parkurze czekają nas niezapomniane emocje. Niewielu gospodarzy toru podejmuje wyzwanie postawienia trasy dla zaprzęgów czterokonnych na hali. Parkur będzie świetnie przygotowany technicznie dla zawodników i jednocześnie widowiskowy dla publiczności. Całości dopełnią wspaniała sceneria i najlepsza muzyka.

W rywalizacji udział weźmie 5 drużyn złożonych z polskich zawodników. Oprócz startujących i koni – każdy team wesprze będzie dodatkowo 2 luzaków. Sprawdzona w ubiegłym roku formuła dwunawrotowych konkursów będzie kontynuowana. Najważniejszymi elementami rywalizacji jest połączenie szybkości i precyzji. Na wynik bowiem składa się suma: realnego czasu przejazdu i punktów karnych przeliczonych na karne sekundy. Pierwszy nawrót wyłoni najlepszą trójkę do startu w drugim nawrocie. Zespoły wystartują odwrotnie do zajętych miejsc i zawalczą o punkty w rankingu i miejsca na podium.

Znamy już zawodników, którzy wystartują w Halowym Pucharze Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi. Podczas Mistrzostw Polski w Bogusławicach kwalifikacje zdobyło trzech zawodników z podium: Bartłomiej Kwiatek z SLKS Książ, Piotr Mazurek z SLKS Książ oraz Wiesław Sadowski z PLJ. Z kolei podczas zawodów Driving Cup kwalifikacje wywalczył Krzysztof Maciak FKJ Zbyszko. Do cyklu dostał się także Adrian Kostrzewa, zwycięzca zeszłorocznego HPP w Powożeniu w sezonie 2016/2017, który otrzymał dziką kartę od Organizatora.

Shopping Cart
Scroll to Top