Gwiazdy powalczą o nagrody w Baborówku

O rekordową pulę nagród 425.000 zł podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko rywalizować będą gwiazdy światowego WKKW z pierwszej setki rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI). Na starcie nie zabraknie też najlepszych polskich jeźdźców i amazonek.

Niekwestionowaną gwiazdą tegorocznej edycji Festiwalu będzie zawodnik numer 3 światowego rankingu FEI, reprezentujący Nową Zelandię Tim Price. Tim Price na swoim koncie ma wiele zwycięstw i wysokich pozycji w najbardziej prestiżowych konkursach WKKW na całym świecie. Tylko w ubiegłym roku zwyciężył w trzech konkursach na poziomie 3*, a w ostatnich pięciu latach ośmiokrotnie plasował się w pierwszej piątce najtrudniejszych konkursów na świecie – CCI4* w Badminton, Burghley, Kentucky i Luhmuhlen, w którym zwyciężył w 2014 roku. Zawodnik rywalizował w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016), w których drużynowo zajął 4 miejsce. Do Baborówka Tim przyjedzie z koniem Pats Jester, gniadym ogierem, urodzonym w 2008 roku, z którym – co ciekawe – ostatnio startuje również w konkursach CSI (międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody) na poziomie 4 gwiazdek. Para ta w Baborówku wystartuje w najtrudniejszym konkursie CIC3* o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza. Tim rywalizuje wspólnie ze swoją żoną Jonelle, niezwykle utytułowaną reprezentantką Nowej Zelandii, która w tym roku zwyciężyła w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie – CCI4* Badminton, a na swoim koncie ma m.in. 4 m-ce indywidualnie w Mistrzostwach Świata WKKW w Caen we Francji (2014).

Z trzema końmi na Festiwal Jeździecki Baborówko przyjedzie Maxime Livio (FRA), który obecnie znajduje się na 20 pozycji w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. 31-letni Francuz w 2016 wygrał jeden z sześciu konkursów rozgrywanych na świecie na poziomie CCI4* – Pau (Francja). W Baborówku wystartuje na: wałachu Opium De Verrieres, na którym w 2017 roku wygrał zawody CIC3* w Le Pouget, na wałachu Pica d’Or, na którym w tym roku Livio zajął 3 miejsce konkursie Pucharu Narodów CICO3*-NC we włoskim Vairano oraz z ogierem Vitorio Du Montet.

Kolejnym zawodnikiem z pierwszej setki rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej jest reprezentant Japonii Yoshiaki Oiwa. Jeździec zajmuje obecnie 25 pozycję w rankingu FEI. Zawodnik trzykrotnie rywalizował w Igrzyskach Olimpijskich (Rio de Janeiro 2016, Londyn 2012, Hong Kong 2008). Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro jeździec ukończył na 20 pozycji, startując na koniu The Duke of Cavan. Od wielu lat Oiwa na stałe stacjonuje i trenuje w Niemczech, osiągając wiele znaczących sukcesów na zawodach w całej Europie. W ubiegłym sezonie Yoshiaki Oiwa trzykrotnie zwyciężał w konkursach na poziomie 3*, w tym raz stanął na najwyższym stopniu podium zawodów CIC3* w Strzegomiu. Na Festiwalu Yoshiaki Oiwa (JPN) w głównym konkursie zawodów – CIC3*, rywalizować będzie na wałachu Calle 44, na którym w 2017 roku wygrał prestiżowe zawody Bramham Horse Trials w Anglii.

Na Festiwalu Jeździeckim Baborówko nie może zabraknąć Andreasa Dibowskiego, niezwykle utytułowanego reprezentanta Niemiec, który obecnie zajmuje 39 pozycję w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Jeździec trzykrotnie uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich. IO w Hong Kongu (2008) ukończył ze złotym medalem drużynowym, a IO w Atenach (2004) i Sydney (2000) – drużynowo na 4 pozycji. Andreas Dibowski to także dwukrotny drużynowy złoty medalista Mistrzostw Europy (Malmo 2013, Luhmuehlen 2011). W 2016 roku jeździec wygrał jeden z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie – CCI4* w Luhmuehlen (GER) na koniu It’s Me xx. Na Festiwalu Jeździeckim Baborówko zobaczymy  go z czterema końmi w konkursach CIC3* i CIC2*.

Podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko rywalizować będzie reprezentująca Szwecję Sara Algotsson Ostholt. Amazonka znajduje się na 82 pozycji w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Zawodniczka trzykrotnie uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich (Rio de Janeiro 2016, Londyn 2012, Anety 2004). Największym dotychczasowym sukcesem szwedzkiej zawodniczki jest srebrny medal (indywidualnie) wywalczony podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012) na klaczy Wega, na której zobaczymy amazonkę podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko w konkursie CIC3*. W ubiegłym sezonie zawodniczka zajęła indywidualnie 9 m-ce w Mistrzostwach Europy Seniorów WKKW (Strzegom), a wraz ze szwedzką ekipą zdobyła srebrny medal drużynowo.

Na Festiwalu Jeździeckim Baborówko nie zabraknie najlepszych polskich zawodników. Na starcie zobaczymy Pawła Spisaka, który obecnie zajmuje 139 pozycję w rankingu FEI. Zawodnik czterokrotnie uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich (Rio de Janeiro 2016, Londyn 2012, Hong Kong 2008, Ateny 2004). Jest sześciokrotnym złotym medalistą Mistrzostw Polski WKKW (2017, 2015, 2011, 2007, 2006, 2005) oraz wielokrotnym zdobywcą pierwszego miejsca w Pucharze Polski WKKW. Zawodnik ostatnio odniósł duży sukces, zajmując 15 pozycję na zawodach Kentucky Three-Day Event w USA w konkursie CCI4*, uczestnicząc w tym wydarzeniu jako pierwszy polski zawodnik.

Z pięcioma końmi do Baborówka przyjedzie Mateusz Kiempa. W najtrudniejszym konkursie Festiwalu – CIC3* – zobaczymy go z Lassban Radovix i Jak Chef, w konkursie CIC2* – z Grand Supreme i Libertiną, w CIC1* – z Ambrozjo J. Mateusz Kiempa to zdobywca srebrnego medalu Pucharu Polski WKKW z 2017 roku oraz obecny lider w rankingu tegorocznego Pucharu Polski WKKW. Dobrą formę zawodnik zaprezentował także na Mistrzostwach Europy WKKW w Strzegomiu (2017), które ukończył na 45 pozycji.

Z dwoma końmi na Festiwalu zaprezentuje się Mariusz Kleniuk. To zdobywca pierwszego miejsca Pucharu Polski WKKW z 2016 roku oraz wielokrotny uczestnik Pucharu i Mistrzostw Polski WKKW. Do najważniejszych ostatnio sukcesów Kleniuka należy bardzo dobry start w Mistrzostwach Europy WKKW w Strzegomiu (2017), gdzie zajął 25 lokatę, plasując się najwyżej spośród Polaków. Na Festiwalu Mariusza Kleniuka zobaczymy z końmi Winona i Jusis.

Do Festiwalu Jeździeckiego Baborówko przyjęto250 par z 13 państw. W czterech konkursach międzynarodowych CIC3*, CIC2*, CIC1* i CICYH1* dla młodych koni sześcioletnich zawodnicy będą walczyć o rekordową w historii polskiego WKKW łączną pulę 425 000 PLN. Program sportowy uzupełni krajowy konkurs CNC L.

 

Więcej informacji na:

www.festiwal.baborowko.pl

https://www.facebook.com/festiwal.baborowko/

https://www.instagram.com/eventing_baborowko/

Shopping Cart
Scroll to Top