Dwoje zawodników Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko ze stypendiami Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Paweł Warszawski i Małgorzata Cybulska, reprezentanci Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko, odebrali dziś z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacka Bogusławskiego stypendia sportowe za wywalczenie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Pierwszy raz od Igrzysk Olimpijskich w Anetach w 2004 roku Polska będzie miała szansę zawalczyć drużynowo o medal olimpijski w konkurencji Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. Wśród grupy sześciu zawodników, którzy wywalczyli minima olimpijskie w WKKW, jest aż dwoje zawodników z Wielkopolski – Paweł Warszawski i Małgorzata Cybulska ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko.

Szansa na występ na Igrzyskach to ogromna możliwość promocji regionu Wielkopolski, dla którego start obojga zawodników może być wielkim powodem do dumy.

Paweł Warszawski na koniu Aristo A-Z kwalifikację olimpijską drużynowo wywalczył podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2019 jako członek zespołu wraz z Mariuszem Kleniukiem i Winoną, Joanną Pawlak i Fantastic Friedą oraz Pawłem Spisakiem i Banderasem. Małgorzata Cybulska i Chenaro 2 kwalifikację olimpijską wywalczyli indywidualnie podczas swojego debiutu na Mistrzostwach Europy WKKW 2019 w Luhmuehlen w Niemczech.

Przed Pawłem Warszawskim i Małgorzatą Cybulską do zrealizowania jest wymagający plan treningowy, którego celem jest utrzymanie formy swojej i konia na najwyższym poziomie, pozwalającym na start w Igrzyskach.

Więcej informacji na: www.baborowko.pl.

Shopping Cart
Scroll to Top