CWJ HIPODROM WOLA – powoli rusza remont!

W grudniu 2021 roku Hipodrom Wola przeszedł na własność miasta, a w połowie 2023 roku spółka Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola została włączona do struktury Grupy MTP. Wcześniej, od 2005 roku, znajdował się pod pieczą Samorządu Województwa. Już wtedy prezydent Poznania mówił, że obiekt wymaga milionowych nakładów, które mogą zapewnić Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Odkąd teren hipodromu znajduje się w zarządzie MTP, mówiło się o dużych zmianach. Modernizacji mają się doczekać place zewnętrzne, na których będą się odbywać międzynarodowe zawody, a także hale i rozprężalnie. Wybudowany ma zostać hotel dla zawodników i pensjonat dla koni oraz klinika dla zwierząt. „W ciągu najbliższych 5 lat Grupa MTP planuje zbudować tu ośrodek jeździecki na światowym poziomie, gdzie będą się odbywać wyścigi konne, zawody w skokach przez przeszkody, powożeniu, ujeżdżeniu i woltyżerce. Inwestycje będą prowadzone etapami, co pozwoli na jednoczesny rozwój kalendarza zawodów. Pierwsze zawody planowane są już jesienią tego roku” – zapowiadał w połowie 2023 roku Tomasz Kobierski, prezes MTP.

Jak informuje Telewizja WTK, niebawem ruszy remont. Na razie jest on w fazie projektowania.

Projektowania nowych elementów, które pojawia się na halach. Bo sam projekt opiewa małą i dużą ujeżdżalnię. Z grubsza to wymiana podłoża, wymiana band, nowe nagłośnienie, nowe oświetlenie, całkowicie nowe tynki wewnątrz i na zewnątrz, nowe bramy. Czyli taki gruntowany remont, tak aby bardziej przyjazna koniom i zawodnikom była ta hala” – informuje w rozmowie z reporterem Pulsu Dnia Jakub Patelka, prezes Hipodromu Wola. Dodaje, że również znajdujące się w hali stajnie przejdą metamorfozę.

Również na 2024 rok planowane jest zaprojektowanie oraz przygotowanie finansowania parkuru zewnętrznego. W sezonie 2025 ma on już być kwarcowy. „Poświęcamy też czas na to, by szukać finansowania na remonty zabytków, które znajdują się na terenie Hipodromu Wola – to między innymi zabytkowa trybuna i stajnia, ale też domek trenera” – dodaje.

Źródło: epoznan.pl

Shopping Cart
Scroll to Top