CAVALIADA SOPOT

Zaczynamy! CAVALIADA Sopot 2023

Wśród zgłoszonych jest niemal 50 zawodników reprezentujących poziom konkursów zaliczanych do światowego rankingu. To oni będą ze sobą konkurować w najtrudniejszych zmaganiach zaliczanych do rankingu Longines i CAVALIADA Tour. Walka zapowiada się bardzo interesująco, bo z aktualnej pierwszej dziesiątki rankingu CT (CAVALIADA Tour) po zawodach w Warszawie i Poznaniu, w Sopocie zobaczymy aż siedmioro zawodników. Są to Polacy: lider i 7-krotny zwycięzca CT Jarosław Skrzyczyński, Marek Wacławik, Kamil Grzelczyk, Tomasz Miśkiewicz i Natalia Plamowska, Litwin Andrius Petrovas i Grek Angelos Touloupis. Patrząc na całą listę to właśnie Polscy i Litwini pojawią się w Trójmieście w swoich najsilniejszych składach.

Poza wymienionymi, wśród znanych kibicom Polaków będą też: Krzysztof Ludwiczak, Daria Kobiernik, Mściwoj Kiecoń, Dawid Kubiak, Dawid Skiba i Adam Nicpoń. Z kolei Litwę będę reprezentować aktualni mistrzowie tego kraju: Matas Petraitis (mistrz seniorów), Evita Vismeryte (mistrzyni młodych jeźdźców) oraz Kristupas Petraitis czy Nerijus Sipaila. W pięcioosobowym składzie wystąpią Niemcy, wśród których jest jeden z faworytów Potęgi Skoku: Christoph Amelong-Heiden.

Czołówka CAVALIADY Tour nie może lekceważyć rywali z dalekiego Uzbekistanu. Bekzod Kurbanov i Nurjon Tuyakbaev to zawodnicy którzy w 2021 roku startowali w finale rozgrywek o Puchar Narodów w Barcelonie. Ten drugi wygrał ostatnią ligę Euroazji i przygotowuje się do startu w finale Pucharu Świata, który w kwietniu odbędzie się w Omaha w USA.

Ranking CAVALIADA Tour 2022/2023

Przypomnijmy, że po dwóch pierwszych przystankach CAVALIADY Tour 2022/2023, w rankingu na prowadzeniu jest Jarosław Skrzyczyński z sumą 43 punktów na koncie. Reprezentant Klubu Agro-Handel Śrem w zeszłym roku wygrał pierwsze w historii Grand Prix CAVALIADY w Sopocie. Razem z koniem Inturido z pewnością ponownie powalczą o dobry wynik. Drugie miejsce ex aequo zajmuje Marek Wacławik i Kamil Grzelczyk (po 31 pkt.). Zaledwie jeden punkt dzieli od rywali Angelosa Touloupisa, który zajmuje miejsce trzecie.

Ranking CAVALIADA Tour TUTAJ

Podczas zawodów CAVALIADA Sopot w konkurencji skoków przez przeszkody wystartuje 164 zawodników na 238 koniach, zostanie rozegranych dziewięć konkursów CSI2* (w tym dwa zaliczane do światowego rankingu i CAVALIADA Tour), trzy konkursy CSI1* i trzy konkursy CSI Amatorów.

Źródło: sopot.cavaliada.pl

Shopping Cart
Scroll to Top