CAVALIADA imprezą sportową roku!

W środowy wieczór odbyła się po raz ósmy Poznańska Gala Sportu. W Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek rozdane zostały wyróżnienia dla wielkopolskiego środowiska sportowego.

Nagrody z rąk Prezydenta Jacka Jaśkowiaka otrzymało 18 superseniorów poznańskiego sportu, 3 poznańskie kluby młodzieżowe, a także zasłużeni sportowcy i działacze. Wśród nagrodzonych pojawili się stypendyści sportowi Miasta Poznania – Mistrzowie Świata i Europy, poznańska nadzieja olimpijska – gimnastyczka MKS Dąbrówka Maja Kocjan oraz wybitna postać świata sportu z Poznania – Andrzej Kraśnicki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Wybrano także najlepszą imprezę sportową roku 2017. Spośród pond 500 wydarzeń sportowych odbywających się w Poznaniu, z czego aż czterdzieści w formule międzynarodowej o ogromnym zasięgu medialnym, wyłoniono CAVALIADĘ Poznań. Z uwagi na silną konkurencję wydarzeń takich jak PKO Poznań Maraton, Wings for Life czy Bike Challenge dla jeździectwa ta nagroda ma ogromne znaczenie. Pokazuje to, że hippika zaczyna się przeradzać z niszowego sportu w dyscyplinę, która może nawiązać walkę z popularnymi, szeroko dostępnymi konkurencjami.

Bardzo nas cieszy otrzymane wyróżnienie. Historia targów związana jest ze sportem od wielu lat. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich zawody jeździeckie organizowane są od 1993 roku. Pod marką CAVALIADA wydarzenie odbyło się w 2017 roku po raz siódmy. Nagroda dla najlepszej imprezy roku jest owocem pracy wielu osób, które włożyły ogrom pracy w sukces CAVALIADY – mówi Tomasz Kobierski, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego wydarzenia oraz Wiceprezes MTP. Nagroda przyznana CAVALIADZIE to doskonała promocja jeździectwa – dodaje Dyrektor CAVALIADY Tour Dominik Nowacki.

Shopping Cart
Scroll to Top